Baltic Cup

logo

logo - logo
W najbliższy piątek 19 października rozpocznie się 13. Międzynarodowy Festiwal Tańca „Baltic Cup”. Impreza potrwa do niedzieli.


Międzynarodowy Festiwal Tańca „Baltic Cup” to jeden z największych międzynarodowych turniejów tańca w regionie Morza Bałtyckiego. W uznaniu zasług dla rozwoju światowego ruchu tanecznego, International DanceSport Federation w roku 2000 przyznała Elbląskiemu Klubowi Tańca „Jantar” prawo organizacji Międzynarodowego Festiwalu Tańca „Baltic Cup”. Gospodarzem pierwszego pucharu Bałtyku był Elbląg. I Festiwal już w Elblągu pozostał, wpisując się na stałe w taneczny kalendarz. Przez trzy dni najlepsze pary zmagają się pod okiem międzynarodowej komisji sędziowskiej, pochodzącej z 13 krajów, startując w wielu kategoriach wiekowych i w obu stylach tanecznych. Podczas imprezy rozgrywane są również dwa rankingowe turnieje: IDSF Open Latin oraz IDSF International Open Standard. Turniej ten stał się już tradycją w tanecznym świecie. O jego popularności świadczyć może fakt, iż w każdej edycji uczestniczą tancerze z ponad 12 krajów europejskich.

13. Międzynarodowy Festiwal Tańca „Baltic Cup” rozpocznie się w piątek 19 października o godzinie 14:00. Zakończenie turnieju po wieczornej gali w niedzielę. Impreza odbędzie się w hali Centrum Sportowo-Biznesowym przy Al. Grunwaldzkiej.

Patronat honorowy nad 13. Międzynarodowym Festiwalem Tańca „Baltic Cup” objął Grzegorz Nowaczyk Prezydent Elbląga.