Fotka z Piekarczykiem – wyniki konkursu

I miejsce

I miejsce - I miejsce

Znamy zwycięzców konkursu Fotka z Piekarczykiem, zorganizowanego w ramach obchodów 500-lecia legendarnej obrony Piekarczyka przed Krzyżakami. Zwyciężczynią konkursu została Pani Paulina Sadowska. Serdecznie gratulujemy!

Fotografie na konkurs przesłały 64 osoby. Komisja konkursowa, której przewodniczył wiceprezydent Michał Missan wybrała, zgodnie z regulaminem, zwycięzców trzech pierwszych miejsc oraz przyznała dwa wyróżnienia.

- Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za przesłane zdjęcia. Temat fotki z Piekarczykiem można było potraktować dowolnie. Liczył się pomysł oraz artystyczne wrażenie. Wiele zgłoszeń związanych było z samą figurą, która stoi przed Bramą Targową. Były również i takie, jak w przypadku zwycięskiego zdjęcia, które Piekarczyka pokazały w zupełnie innym ujęciu i scenerii – mówi Michał Missan, wiceprezydent Elbląga.

Pierwsze miejsce otrzymało zdjęcie Pani Pauliny Sadowskiej.

Druga nagroda trafi do Pani Justyny Szyfelbajn, a trzecia do Pana Artura Stefańskiego.

Wyróżnienia przyznane zostały zdjęciom przesłanym przez: Panią Agnieszkę Sochę oraz Przedszkole nr 17 – grupa Pszczółki.  

Uroczyste wręczenie nagród finansowych za trzy pierwsze miejsca oraz nagród rzeczowych za wyróżnienia odbędzie się podczas XV Elbląskiego Święta Chleba. Poniżej prezentujemy zwycięskie zdjęcia. Zostaną one również zaprezentowane podczas Elbląskiego Święta Chleba. Wszystkie fotografie zgłoszone do konkursu będzie można również obejrzeć w specjalnie stworzonej elektronicznej galerii, która zaprezentowana zostanie podczas tego wydarzenia.

Jednocześnie przypominamy, że konkurs Fotka z Piekarczykiem nie był jedynym zorganizowanym w ramach obchodów 500-lecia legendarnej obrony Piekarczyka przed Krzyżakami. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs plastyczny pt. „Elbląski Piekarczyk oczyma dzieci z miast partnerskich Elbląga”. Otwarcie wystawy prac konkursowych odbędzie się w Kamieniczkach Elbląskich w niedzielę, 29 sierpnia o godz. 11.00. Na wystawie pokazanych zostanie ok. 40 prac malarskich z 6 miast partnerskich. Serdecznie zapraszamy!

I miejsce

I miejsce

I miejsce - I miejsce

II miejsce

II miejsce

II miejsce - II miejsce

III miejsce

III miejsce

III miejsce - III miejsce

Wyróżnienie:

wyróżnienie

wyróżnienie - wyróżnienie

wyróżnienie

wyróżnienie - wyróżnienie