60 minut wiedzy o Generale Nieczuja-Ostrowskim

konkurs

konkurs - konkurs

Elbląscy uczniowie, tym razem ze szkół ponadgimnazjalnych, zmierzyli się dziś w konnkursie wiedzy dotyczącym Generała Nieczuja-Ostrowskiego. Wydarzenie jest kolejnym już przedsięwzięciem zorganizowanym w ramach Roku Generała.

Uczniowie rywalizowali w trzech kategoriach: przygotowanie plakatu nawiązującego do osoby Generała, prezentacja multimedialna, a także test wiedzy o Generale. Autorem pytań w teście był historyk-regionalista, nauczyciel i jednocześnie wnuk Generała Nieczuja-Ostrowskiego, Pan Tomasz Stężała. Do konkursu zgłosiło się siedem szkół ponadgimnazjalnych: I LO, II LO, III LO, IV LO, Zespół Szkół Technicznych, Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych i gospodarz etapu ponadgimnazjalnego - Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Usług.

W skład komisji konkursowej weszli Joanna Pawlukowicz, nauczyciel hitorii (ZSiŚiU), Elżbieta Paprocka, nauczyciel historii (II LO), Agnieszka Krzywodzińska, nauczyciel historii (III LO), Tomasz Stężała oraz Jolanta Lewandowska przedstawiciel Polskiego Towarzystwa Historycznego. Jeszcze dziś jury sprawdzi i oceni wszystkie kategorie konkursowe, a oficjalne wyniki zostaną ogłoszone podczas podsumowania wszystkich etapów, które odbędzie się 1 czerwca, w Dzień Dziecka.

konkurs

konkurs - konkurs

konkurs

konkurs - konkurs

konkurs

konkurs - konkurs

konkurs

konkurs - konkurs

konkurs

konkurs - konkurs