XI Bieg Piekarczyka za nami

Prawie 1000 zawodników w biegu głównym i 300 w dziecięcych biegach towarzyszących rywalizowało w jedenastej edycji Elbląskiego Ulicznego Biegu Piekarczyka. Zwyciężył Valeriy Pavlichuk z Kaliningradu, który pokonał 10 km w 33,24 minuty.

Informacje wizowe dla obywateli Unii Europejskiej, w tym dla mieszkańców Rzeczypospolitej Polskiej nie objętych przepisami o małym ruchu granicznym.

Obwód Kaliningradzki to najmniejszy region Federacji Rosyjskiej, jego powierzchnia wynosi ok 15,1 tys. km kw. Z Kaliningradu w ciągu pół godziny  dojechać do bałtyckiej plaży, w ciągu godziny - do pięknych obszarów leśnych i unikatowego Parku Narodowego Mierzeja Kurońska.

Małym ruchem granicznym (w skrócie mrg) między Polską a Rosją nazywamy wielokrotne przekraczanie granicy między Rzeczpospolitą Polską a Obwodem Kaliningradzkim Federacji Rosyjskiej (czyli granicy zewnętrznej UE) przez mieszkańców strefy przygranicznej Polski i Obwodu Kaliningradzkiego na podstawie zezwoleń.

Architekci pracujący nad projektem Sand Valley inspirowali się głównie projektami pól golfowych, które powstały na początku XX wieku, a zatem najbardziej legendarnymi pola golfowymi na świecie. W rezultacie tego, gra w golfa w Sand Valley, różni się od tej na nowoczesnych polach.
Golf w Sand Valley jest innym doświadczeniem - otwarte przestrzenie, pofałdowane fairwayer, wymagające greeny i polodowcowe wydmy wkomponowane w morenowy krajobraz nadają polu wyjątkowy charakter. Tu każdy dołek jest inny, zaprojektowany tak, aby stawiać wyzwania najlepszym i cieszyć początkujących graczy.