Wolontariusze poszukiwani

8 stycznia 2012 roku zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy już po raz dwudziesty! Dochód będzie przeznaczony na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.
- Największa Orkiestra na świecie nie zagra bez wolontariuszy. Chcesz z nami zagrać i wziąć udział w tej niezwykłej inicjatywie? Nie może Ciebie zabraknąć podczas elbląskiego Finału WOŚP - mówi Ewelina Dżugan rzeczniczka XX Finału WOŚP w Elblągu.

Już teraz można zgłaszać się do elbląskiego sztabu, który mieści się przy ul. Stefczyka 7-8 (I piętro), pok. 15 - Regionalne Centrum Wolontariatu. Chętni muszą wziąć ze sobą zdjęcie oraz dowód osobisty lub inny dokument tożsamości i stawić się osobiście. Osoby niepełnoletnie zobowiązane są do dostarczenia pisemnej zgody rodziców lub prawnych opiekunów na uczestnictwo w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.

- Wolontariuszy zapraszamy w poniedziałki, wtorki i czwartki od godz. 9:00 do 18:00, w środy i piątki od 9:00 do 16:00 - dodaje Ewelina Dżugan. - Obecnie czekamy na ankiety i identyfikatory z Fundacji Jurka Owsiaka. Ponieważ do naszego miasta trafi tylko 400 ankiet i identyfikatorów już teraz zachęcamy wszystkich do zgłaszania się. Jak dotrą do nas kwestionariusze z chętnymi wolontariuszami będziemy kontaktować się osobiście. Mamy nadzieję, że 8 stycznia elblążanie zagrają z pompą! Jeśli instytucje lub firmy chciałyby włączyć się w organizację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w naszym mieście, zapraszamy! Kontakt telefoniczny, za pomocą darmowej infolinii nr: 800 300 594.