Bądźmy dumni z tego, że jesteśmy Polakami!

2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. To święto, które ma na celu popularyzowanie wiedzy o polskiej tożsamości i symbolach narodowych. To również okazja do integracji mieszkańców. W imieniu Prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej w Elblągu Jerzego Wilka zachęcamy elblążan do udziału we wspólnym, radosnym świętowaniu, które rozpocznie się o godz. 12.00 na Starym Mieście.

 

W programie: przemarsz spod Bramy Targowej, ulicą Stary Rynek, pod Ratusz Staromiejski, z 50- cio metrową flagą narodową, musztra paradna w wykonaniu uczniów klas mundurowych oraz inscenizacje w wykonaniu Elbląskich Odtwórców Historycznych.


Wzorem lat ubiegłych mieszkańcom rozdawane będą chorągiewki, tak, aby elbląską starówkę zdominowały kolory biały i czerwony. Zachęcamy również elblążan do wywieszenia flag narodowych w swoich domach. Pokażmy w ten sposób, że jesteśmy dumni z tego, że jesteśmy Polakami!

W majowy weekend zapraszamy również do odwiedzenia miejskich instytucji kultury – 2 i 3 maja obejrzeć można wystawy w Centrum Sztuki Galeria El, natomiast 1 i 3 maja swoje podwoje otwiera Muzeum Archeologiczno – Historyczne. Zachęcamy również do wejścia na wieżę katedralną, z której podziwiać można wspaniałą panoramę miasta i okolicy. Niech będzie to także czas na pogłębianie naszej elbląskiej tożsamości.

Odsłuchaj zaproszenie:

{play}images/stories/2015/4/flaga2.mp3{/play}