Patronat Mistrza Olimpijskiego w SP 16

Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Sopocie wraz z Fundacją Sportu Pozytywnego zadeklarowały wsparcie programu klasy autorskiej Kalos Kagathos, która powstanie we wrześniu 2015 w Szkole  Podstawowej nr 16 w Elblągu. Projekt dodatkowo zostanie wsparty autorytetem Mistrza Olimpijskiego w gimnastyce Leszka Blanika.

- Idea Kalos Kagathos posiada w sobie wielką moc – mówi Bogusław Tołwiński, autor programu. – Świadczy o tym wsparcie znanej uczelni z wybitnymi psychologami prof. Andrzejem Nowakiem i prof. Arturem Poczwardowskim. Obaj są wykładowcami SWPS oraz Uniwersytetów w USA (Floryda, Denver). Znają ideę Kalos Kagathos od 2005 roku, na której zostały zbudowane fundamenty Sportu Pozytywnego w Polsce.

Dodatkowo klasa otrzyma wsparcie Fundacji Sportu Pozytywnego, której prezesem jest Aleksandra Pogorzelska, triathlonistka i była zawodniczka sekcji MKS”TRUSO” Elbląg. Ponadto możliwość bezpośredniego kontaktu dzieci z mistrzem olimpijskim będzie przysłowiową wisienką na torcie. Na początek w planach są praktyczne zajęcia z mistrzem, wyjazdy na uczelnię w celu odbycia szkoleń z zakresu kreatywności i komunikacji społecznej oraz praktyki studentów w naszej szkole.

- Wszystko co najlepsze w życiu zawdzięczam wytrwałości i kreatywności połączonych z wysoką sprawnością fizyczną i zdrowiem. To daje mi radość życia oraz napęd do działania i tym właśnie pragnę podzielić się z uczniami nowej klasy kalos kagathos - dodaje Tołwiński. - Będą silni i wytrzymali, oczytani i pomysłowi, a także honorowi i sprawiedliwi. Nauczą się współpracować w zespole i szanować zdanie innych, doświadczą ciężkiej pracy, ale i posmakują radości z sukcesu. Dam im wiarę przenoszącą góry i podstawy twórczej pracowitości, a także najzwyklejszą umiejętność radowania się z tego, co się ma. Będą piękni i dobrzy! Ale nie będzie lekko…

Dyrekcja Szkoły zaprasza na kolejne informacyjne spotkanie z przyszłym wychowawcą – Bogusławem Tołwińskim - w środę 25.03.2015 na godz.16.00. Więcej informacji na stronie szkoły (www.sp16.elblag.pl).