Zapraszamy na sadzenie lasu

Las zaprasza! Pod taką nazwą elbląscy leśnicy zapraszają na wspólne sadzenie lasu w najbliższą sobotę, czyli 28. marca. Akcja nawiązuje do obchodzonej w bieżącym roku 70 rocznicy powstania Lasów Państwowych na tych terenach.

Co roku leśnicy z Nadleśnictwa Elbląg prowadzą kampanię zalesieniową i co roku włączają w tę akcję mieszkańców Elbląga. Tym razem wszystkich chętnych do wspólnego sadzenia lasu, leśnicy zapraszają w sobotę o godzinie 10 do lasu w okolicy jeziora Goplenica. Aby dotrzeć na miejsce sadzenia drzewek należy kierować się ulicą Jagodową w stronę wsi Jagodnik, ok. 1,5 km od leśniczówki Dąbrowa. Można tam dotrzeć na pieszo, na rowerze bądź dojechać samochodem (szczegóły na załączonej mapce). Chętni powinni zabrać ze sobą rękawice, szpadel oraz dobry humor.

Po posadzeniu lasu zaplanowano wspólne ognisko podsumowujące akcję, pamiątkowe zdjęcie oraz poczęstunek dla wszystkich tych, którzy zgłoszą uczestnictwo do piątku 27.03.2015 do godziny 15:30 telefonicznie: 55 230 85 31, bądź drogą elektroniczną: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Serdecznie zapraszamy!!!