Bezpłatna mammografia w Szpitalu Miejskim

Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym u kobiet. Kluczem do skutecznej walki z nim jest jego wczesne wykrywanie. Możliwe jest to dzięki badaniom mammograficznym. Szpital Miejski im. Jana Pawła II w Elblągu prowadzi program na podstawie umowy z NFZ, w ramach którego przeprowadzane są bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet w wieku 50-69 lat, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie miały wykonywanego badania mammograficznego w ramach populacyjnego programu wczesnego wykrywania raka piersi. Zapraszamy także kobiety urodzone w 1965 r., które po raz pierwszy mogą z niego skorzystać.

Mammografia jest rentgenowskim badaniem piersi i najlepszym obecnie sposobem na wykrywanie wczesnego raka. A dzięki wysokiej klasy aparatowi Siemens Mammomat 1000, jakim dysponuje Pracownia Mammograficzna Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II w Elblągu, istnieje możliwość wczesnej diagnostyki i szybkiej reakcji na ewentualnie zachodzące zmiany nowotworowe. Aparat przechodzi coroczne testy kontrolne, które potwierdzają jego wysoką jakość.

Badanie można wykonać codziennie w godzinach 9.00-19.00 po uprzedniej rejestracji w Pracowni Diagnostyki Obrazowej Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II w Elblągu przy ul. Żeromskiego 22, I piętro. Rejestracji można dokonać osobiście lub telefonicznie pod numerem (55) 230 42 25. Nie jest wymagane skierowanie od lekarza ogólnego, należy jednak zabrać ze sobą dowód osobisty. Można przynieść także wynik poprzedniego badania, jeśli było wykonywane.

SPSZOZ Szpital Miejski im. Jana Pawła II w Elblągu

Pracownia Diagnostyki Obrazowej, ul. Żeromskiego 22

Budynek główny, piętro I, tel.: 55 230 42 25