Elbląg jednym z gospodarzy Pucharu Europy w Nordic Walking

Dziś w Urzędzie Miejskim odbyło się spotkanie w sprawie organizacji w naszym mieście Pucharu Europy w Nordic Walking. W spotkaniu oprócz Prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego uczestniczyli: Wicewojewoda Grażyna Kluge, Wicemarszałek Jacek Protas oraz przedstawiciel Polskiej Federacji Nordic Walking Olgierd Bojke.

- Bardzo cieszę się, że tak prestiżowa impreza odbędzie się właśnie w Elblągu. Mamy piękne miasto, wspaniałe tereny, które możemy wykorzystać  do tej dyscypliny. To dla nas ogromna szansa na promocję – podkreślał podczas spotkania Prezydent Witold Wróblewski.

Zawody w naszym mieście planowane są w trzecim tygodniu września i mają być częścią Pucharu Europy, który rozgrywany będzie również w niemieckim Roding i słoweńskiej Lublanie.

- W ubiegłym roku w Lesie Komunalnym "Bażantarnia", odbyły się I Mistrzostwa Elbląga w Nordic Walking oraz finał Pucharu Pomorza 2014. Impreza cieszyła się dużą popularnością. Bardzo podobały nam się tereny, stąd pomysł, aby właśnie Elbląg był gospodarzem Pucharu Europy – zaznaczył Olgierd Bojke, przedstawiciel Polskiej Federacji Nordic Walking.

Wsparcie dla organizacji tej międzynarodowej  imprezy w naszym mieście zadeklarowały podczas dzisiejszego spotkania także władze województwa. Zakres  współpracy, a także szczegóły przedsięwzięcia zawarte zostaną w stosownym porozumieniu, które w najbliższym czasie zostanie podpisane między wszystkimi współorganizatorami.