Elbląg potrzebuje przyjaciół

Dzisiaj odbyła się pierwsza po wyborach konferencja prasowa prezydent Elbląga Witolda Wróblewskiego. Oprócz nowego włodarza miasta wziął w niej udział Piotr Żuchowski, sekretarz stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, który z dniem 1 grudnia został przewodniczącym Sejmiku Województwa Warmińsko – Mazurskiego. W trakcie konferencji prezydent Wróblewski przedstawił również swoją rzecznik, którą została Joanna Urbaniak.

Prezydent Wróblewski zapowiedział, że w pierwszej kolejności zajmie się przygotowaniem budżetu na rok 2015.

- Obecnie zapoznaję się z projektem budżetu przygotowanym przez mojego poprzednika, jestem po rozmowie ze skarbnikami miasta, planuję również spotkania z dyrektorami poszczególnych departamentów – informował prezydent Witold Wróblewski.

Minister Żuchowski gratulując zwycięstwa Witoldowi Wróblewskiemu zaznaczył, że rozpoczynająca się kadencja będzie okresem poszukiwania dobrych rozwiązań dla miasta.

- Dzisiaj Elbląg potrzebuje prawdziwych przyjaciół, a ja zapewniam, że z mojej strony możecie liczyć na wsparcie - zapewniał przewodniczący sejmiku.

Pytany przez dziennikarzy o możliwość przeniesienie sejmiku do Elbląg, minister Żuchowski zdecydowanie stwierdził, że to nie jest dobre rozwiązanie.

- Na pewno jednak rozważę możliwość organizowania sesji wyjazdowych w Elblągu oraz Ełku – stwierdził.