Witold Wróblewski: W niedzielnych wyborach wygrał Elbląg

- Przede mną ciężka praca, której efekty, mam nadzieję, odczują wszyscy mieszkańcy, przedsiębiorcy, a w szczególności młodzież. To im obiecałem, że będą priorytetem w czasie mojej prezydentury i dołożę wszelkich starań, aby dotrzymać słowa – mówił tuż po zaprzysiężeniu Witold Wróblewski, nowo wybrany prezydent Elbląga.

 

Witold Wróblewski podczas drugiej tury wyborów, która odbyła się 30 listopada, pokonał swojego kontrkandydata Jerzego Wilka. Dzisiaj deklarował chęć współpracy ze wszystkimi ugrupowaniami.

- Pragnę zapewnić, że jako prezydent będę współpracował ze wszystkimi środowiskami dla dobra Elbląga, liczę również na współpracę z Radą Miejską – mówi Witold Wróblewski. - Na nas wszystkich spoczywa odpowiedzialność za nasze miasto. Ze swojej strony obiecuję, że nie zawiodę pokładanych we mnie oczekiwań. Praca, na rzecz wszystkich elblążan, jest dla mnie najważniejsza – dodał nowy prezydent miasta.

Wśród licznych gości obecnych na sesji Rady Miejskiej był wojewoda warmińsko-mazurski Marian Podziewski oraz wicewojewoda Grażyna Kluge. Wojewoda gratulował w pierwszej kolejności nowo wybranym radnym:

- Wierzę, że ta rada będzie ze sobą współpracowała, a polityka odejdzie na bok – mówił Marian Podziewski.

Zwracając się do prezydenta Wróblewskiego, podkreślał odpowiedzialność z jaką wiąże się kierowanie ponad 100-tysięcznym miastem.

- Znając się z Witoldem Wróblewskim od niemal 8 lat wiem, że jest człowiekiem bardzo pracowitym i skromnym, a praca w urzędzie marszałkowskim pokazała, że jest pan również skutecznym  – mówił wojewoda Podziewski. – Elblążanie dokonali dobrego wyboru dla swojego miasta.

Wojewoda zapowiedział również, że powróci do tradycji zapoczątkowanej za prezydentury Henryka Słoniny i raz w miesiącu będzie spotykał się z władzami miasta, aby rozmawiać o problemach, przedsięwzięciach najważniejszych dla Elbląga.