Jaśniej i bezpieczniej na Wyżynnej

lampy - Wyżynna
Od wtorku ulicę Wyżynną oświetla pięć nowych lamp, które ustawione zostały na odcinku 150 metrów od Szkoły Podstawowej nr 25 w kierunku Kościoła pw. św. Floriana. Prace, które przeprowadziła firma Energa Oświetlenie Sp z o.o., to efekt wspólnego porozumienia z Miastem.

Lampy włączone są do systemu oświetlenia miejskiego, co oznacza, że będą włączać się kiedy stosowny sygnał poda im pracujący na terenie miasta czujnik zmierzchu. Nowe lampy poprawią bezpieczeństwo i komfort przemieszczania się po tej ulicy zarówno dzieciom, które wracają z zajęć pozalekcyjnych w Szkole Podstawowej nr 25, jak i osobom uczęszczającym na wieczorne nabożeństwa w kościele pw. św. Floriana.

Więcej o oświetleniowym porozumieniu:

Konserwacją oświetlenia dróg publicznych i parków w Elblągu zajmuje się ENERGA Oświetlenie Sp. z o.o. z Sopotu poprzez swój Rejon Usług Oświetleniowych w Młynarach. Umowa z Miastem obejmuje w 2014 roku 7328. punktów świetlnych. Strony umowy uzgodniły, że ze środków, które Miasto Elbląg zapłaci za konserwację każdego punktu świetlnego w tym roku, ENERGA Oświetlenie przeznaczy 1 zł na dofinansowanie modernizacji, przebudowy lub rozbudowy oświetlenia w zakresie uzgodnionym z Miastem (jest to kwota ok. 108 tys. zł brutto), a roboty które wykona będą miały wartość minimum 200 tysięcy złotych brutto. Tym samym ENERGA Oświetlenie oprócz środków z Miasta zaangażuje również swoje środki własne na przebudowę i rozbudowę oświetlenia w Elblągu. Uzgodniony zakres do wykonania w 2014 roku wynika zarówno z potrzeb miasta (w tym zgłaszanych przez mieszkańców), jak i przeglądów stanu technicznego oświetlenia wykonanego przez firmę ENERGA.

 

lampy - Wyżynna
lampy - Wyżynna
lampy - Wyżynna