Nowy inwestor firma Promus na Modrzewinie Południe

promus

Około 12 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni ma docelowo liczyć nowy zakład produkcyjny pasłęckiej firmy Promus na terenie Modrzewiny. W pierwszym etapie, który ma ruszyć jeszcze w tym roku, powstanie hala produkcyjna z zapleczem socjalno-biurowym o powierzchni 5400 m kw.. Inwestor zamierza w niej produkować innowacyjne wyroby ze stali. Będzie to największa z dotychczas wybudowanych fabryk na elbląskiej Modrzewinie.

Spółka Promus z Pasłęka istnieje od 1996 r. Zajmuje się szerokim zakresem kompleksowych usług technicznych dla wielu gałęzi przemysłu związanych z wykonawstwem m.in. konstrukcji stalowych, instalacji technologicznych, szeroko rozumianych prac spawalniczych, a także obróbki mechanicznej detali mało i wielkogabarytowych. Odpowiedni teren znaleźli dopiero w Elblągu.

W Pasłęku, gdzie Promus posiada swój zakład produkcyjny, inwestor nie ma już możliwości dalszego rozwoju. Postanowił więc poszukać atrakcyjnej działki w Elblągu, na terenie specjalnej strefy ekonomicznej.

- Mimo dobrej współpracy z władzami Pasłęka, nie znaleźliśmy tu odpowiednich terenów, które pozwoliłyby spełnić wszystkie wymagania dla naszego nowego obiektu – przyznaje Jerzy Muszyński, prezes zarządu Promus sp. z o.o. - W naszej obecnej siedzibie nie mamy już miejsca na postawienie dodatkowej hali produkcyjnej, a zaproponowane przez pasłęcki samorząd tereny, nie posiadały odpowiednich dróg komunikacyjnych, by móc nimi przewieźć gotowe elementy ponadgabarytowe. Dobra współpraca z Biurem Obsługi Inwestora w elbląskim ratuszu spowodowała, że zdecydowaliśmy się na Modrzewinę. Ta posiada dobre połączenia komunikacyjne m.in. z portem i znajduje się w specjalnej strefie ekonomicznej – podkreśla inwestor.