
Łącznie złożono 471. wniosków. W tej liczbie są również inicjatywy ogólnomiejskie, to nowość tej edycji, a więc zadania, które wykraczają poza ramy dzielnic i mają służyć ogółowi mieszkańców.
Przypadki, które trzeba znać
- Negatywnie zostały ocenione wnioski, które nie dotyczyły terenów miejskich. Drugim przypadkiem wystawienia negatywnej oceny było znaczne przekroczenie budżetu, który dla każdego okręgu wynosił 400.000 zł, choć i tu, jeśli była taka możliwość, starano się wydzielić zakres prac możliwy do zrealizowania w powyższej kwocie.
- Zdarzały się wnioski, które złożone zostały jako pomysły dla poszczególnych okręgów, jednak ich szerszy charakter spowodował, że trafiły do inicjatyw ogólnomiejskich (np. zagospodarowanie przestrzeni parków miejskich). Były też sytuacje odwrotne, a więc wnioski złożone jako inicjatywy ogólnomiejskie, które dotyczyły zadań w poszczególnych okręgach. W tym przypadku zdecydowano o przeniesieniu tych zadań właśnie do okręgów.
- I wreszcie wnioski, które zawierały propozycje realizacji tych samych zadań. W tym wypadku łączono podobne pomysły w jedno zadanie.
Wszystkie wnioski, zarówno te zaopiniowane pozytywnie, jak i negatywnie, można przeglądać na stronie www.budzetobywatelski.elblag.eu. Oczywiście w ankietach znajdą się już tylko zadania, które uzyskały pozytywną opinię.
Ankiety i co dalej
Głosowanie, które rozpocznie się w przyszłym tygodniu potrwa do 13 października br. Przypominamy, że aby poprawnie zagłosować trzeba w ankiecie podać swój pesel oraz serię i numer dowodu osobistego. Ma to zapobiec ewentualnym przypadkom głosowania wielokrotnego i poprzez osoby trzecie.
Zachęcamy do głosowania!