Biskup gościem prezydenta

z wizytą
Biskup Elbląski Jacek Jezierski był wczoraj gościem prezydenta Jerzego Wilka i wiceprezydentów Marka Pruszaka i Janusza Hajdukowskiego.

Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji i przekazania księdzu biskupowi nowego wydawnictwa Muzeum Archeologiczno-Historycznego, ukazującego cenne zbiory tej instytucji. Biskup otrzymał również zaproszenie na najważniejsze uroczystości i wydarzenia nadchodzących miesięcy w Elblągu, wśród nich jest m.in. uroczystość, która odbędzie się 17 września pod Krzyżem Katyńskim na cmentarzu Agrykola. Omawiano również organizację mających się odbyć w październiku Dni Papieskich.

W chwili obecnej biskup Jacek Jezierski objeżdża Diecezję Elbląską, starając się zapoznać z jej specyfiką i problemami. Za sobą ma już także wizyty w kilku elbląskich kościołach. Jak zadeklarował podczas spotkania - dla dobra mieszkańców Diecezji jest do dyspozycji i otwarty na dialog. Powinniśmy przedstawiać wzajemnie swoje stanowisko, rozmawiać i nie działać gwałtownie - mówił biskup Jezierski.

z wizytą
z wizytą