Hala Acoustica już stoi

Trwają prace przy obiektach dwóch firm, które zakupiły działki na elbląskiej Modrzewinie i właśnie tam rozwijają swoją działalność. Stoi już hala firmy Acoustics, a do góry pnie się już kolejna firmy Dan-Stal. Co ważne, po zakończeniu budowy obie firmy planują zwiększenie zatrudnienia. Dziś inwestorów na placu budowy odwiedził prezydent Elbląga Jerzy Wilk.

Przypomnijmy, firma Acoustics, Norweski producent elementów na platformy wiertnicze  której oddział mieści się w Elbląskim Parku Technologicznym zdecydowała w ubiegłym roku o wybudowaniu zakładu produkcyjnego na Modrzewinie.

- To konsekwencja działań podjętych dwa lata temu kiedy opracowaliśmy strategię rozwoju firmy i zdecydowaliśmy się uruchomić nasze biuro projektowe w Elbląskim Parku Technologicznym.  Duże zaangażowanie wielu osób z Urzędu Miasta i Elbląskiego Parku Technologicznego przyczyniło się do podjęcia przez Zarząd Acoustics ostatecznej decyzji o uruchomieniu tej inwestycji właśnie w tym miejscu i w tym czasie – podkreślał Daniel Dłuszczakowski Dyrektor Generalny Acoustics, Inwestycja jest odpowiedzią na rosnące wymagania jakościowe odbiorców ze Skandynawii dodaje Daniel Dłuszczakowski.

Inwestor zakłada  docelowo wybudowanie obiektu o powierzchni 2783m2. Już w tej chwili można oglądać efekty pierwszego etapu inwestycji, gdzie zatrudnienie znajdzie 15 osób. Wybudowany obiekt ma powierzchnię 1242m2.

W zakładzie produkowane będą elementy poprawiające warunki pracy na platformach wiertniczych stacjonujących głównie na Morzu Norweskim i Morzu Północnym. Ponadto prowadzona będzie produkcja konstrukcji i urządzeń z wysokogatunkowej stali nierdzewnej Uruchomienie produkcji przewidywane jest na  jesień 2014 r.