Mistrzostwa dopięte na ostatni guzik

Dzisiaj o godz. 9 rozpoczęły się oficjalne treningi drużyn, które w niedzielę rozpoczną zmagania podczas mistrzostwa świata w siatkówce na siedząco. Oficjalne otwarcie mistrzostw odbędzie się w sobotę, w niedzielę pierwsze mecze rozegrają nasi reprezentanci.

Do Elbląga zjechało już pół tysiąca zawodników i zawodniczek z 24 krajów m.in. z Rosji, Ukrainy, Anglii, ale i z Japonii, Egiptu, Iranu czy Maroka. Dziś spodziewany jest przyjazd ostatnich czterech teamów.

- Dla nas to wielka satysfakcja i wyróżnienie – mówił podczas dzisiejszej konferencji prasowej Tomasz Woźny, prezes IKS Atak, który jest organizatorem mistrzostw świata. - Elbląg dostał olbrzymią szansę.

- Jesteśmy dobrze przygotowani do tych mistrzostw – zapewnia prezydent miasta Jerzy Wilk. – Jednocześnie zapraszam wszystkich elblążan na uroczystą prezentację drużyn, która odbędzie się w sobotę 14 czerwca o godz. 17 na Starym Rynku.

W trakcie dzisiejszego spotkania prezydent Jerzy Wilk - jeszcze nieoficjalnie przywitał w Elblągu obie reprezentacje Polski.