Elbląg na dużym ekranie - ostatnie spotkanie - 2 czerwca

Elbląg na ekranie
Kończy się kolejny sezon seansów filmowych z cyklu „Elbląg na dużym ekranie”. Po raz pierwszy projekt ten zaistniał w styczniu 2006 roku. Nikt wówczas nie przypuszczał, że będzie to taki sukces i że tylu elblążan zechce oglądać w kinie stare filmy o swoim mieście. Mała Sala kina Światowid nie była w stanie pomieścić wszystkich widzów, dlatego seanse przeniesiono do sali dużej. Ale i ta często pękała w szwach. No cóż, elblążanie kochają swoje miasto.

Każdy z sezonów miał jakąś myśl przewodnią. Sezon 2013/14 poświęcony jest jubileuszom. Wyświetlane filmy związane były z przypadającymi w tym roku jubileuszami: 777-lecia założenia Elbląga, 200-lecia urodzin Ferdynanda Schichu’a, 40-lecia budowy oddziału Politechniki Gdańskiej, 30-lecia odbudowy elbląskiej starówki, czy też 20-lecia powstania Telewizji Elbląskiej. Ostatnie w tym sezonie spotkanie z „Elblągiem na dużym ekranie” poświęcone będzie 15-tej rocznicy wizyty papieża Jana Pawła II w Elblągu.

„Elbląga na dużym ekranie” awansował do rangi Poniedziałkowego Uniwersytetu Filmowego – widzowie otrzymali indeksy i zdobywali zaliczenia. Wśród najpilniejszych studentów w najbliższy poniedziałek rozlosowane zostaną ufundowane przez sponsorów nagrody i upominki. Należy tylko nie zapomnieć indeksu.

Seans „Jan Paweł II w Elblągu” rozpocznie się w poniedziałek, 2 czerwca o godz. 18:00 w Kinie Światowid. Wstęp wolny.

Organizatorami są Centrum Spotkań Europejskich Światowid i Telewizja Elbląska. Patronat Honorowy nad cyklem objęli Jerzy Wilk Prezydent Elbląga i Rada Miasta Elbląga.