Nadleśnictwo Elbląg Filantropem Roku 2013

 

XIV Gala Fundacji Elbląg już za nami. Wczoraj (11 maja) w Teatrze im. A. Sewruka odbyła się kolejna już Gala, podczas której poznaliśmy Filantropa Roku 2013, w której wziął udział wiceprezydent Janusz Hajdukowski. Spośród zgłoszeń na 16 firm i osób prywatnych Kapituła wyłoniła zwycięzcę oraz wyróżnionego. Nie obyło się także bez części artystycznej: na scenie teatru wystąpili Ryszard Rynkowski oraz Elbląska Orkiestra Kameralna.


Podczas corocznej Gali Fundacji Elbląg rozstrzygany jest Konkurs o tytuł Filantropa Roku. Zwycięzcą konkursu może zostać przedsiębiorca, osoba fizyczna, firma prywatna lub państwowa, która w roku ubiegłym w sposób szczególny zasłużyła się we wspieraniu działań organizacji pozarządowych, instytucji użyteczności publicznej oraz osób potrzebujących z terenu Elbląga i powiatu elbląskiego.

W tegorocznej edycji konkursu wpłynęło 30 zgłoszeń na 16 firm i osób prywatnych. Spośród nich Kapituła wyłoniła zwycięzcę i wyróżnionego. Filantropem Roku 2013 zostało Nadleśnictwo Elbląg za wspieranie działań lokalnych organizacji pozarządowych i placówek oświatowych m.in. poprzez pomoc w zakupie niezbędnych sprzętów, wsparcie (finansowe, merytoryczne i rzeczowe) w organizacji różnych wydarzeń oraz ufundowanie stypendiów. Na wyróżnienie – zdaniem Kapituły – zasłużył Marian Bednarczyk, który w sposób znaczny wsparł działalność Elbląskiego Stowarzyszenia Amazonek.

Tegoroczną, XIV Galę Fundacji Elbląg swym występem uświetnił Ryszard Rynkowski, który w akompaniamencie Elbląskiej Orkiestry Kameralnej wykonał utwór „Natalie”. Część artystyczną zapewniła również Elbląska Orkiestra Kameralna prezentując koncert pt. „Fantazje filmowe” pod dyrekcją Marka Mosia z udziałem solisty Hadriana Filipa Tabęckiego.

Honorowym patronem wydarzenia był Jacek Protas Marszałek Województwa Warmińsko- Mazurskiego oraz Jerzy Wilk Prezydent Elbląga. Patronat medialny sprawowała TVP Olsztyn i Telewizja Elbląska.