Międzyszkolny konkurs języka angielskiego w Zespole Szkół nr 1

 

W środę 6 maja w Zespole Szkół nr 1 w Elblągu odbyła się trzecia już edycja konkursu wiedzy o krajach anglojęzycznych “English Speaking Countries – what do we know?”, w którym udział wzięły czteroosobowe drużyny z Elbląga i okolic. Patronat  nad konkursem objął Warmińsko – Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu, Szkoła Języków Obcych Empik School oraz Wydawnictwa Egis i Pearson.

 


Uczniowie zmierzyli się ze sobą w sześciu konkurencjach mi. in. literowania wyrazów, rozwiązywania krzyżówki, odgadywania tytułów i wykonawców piosenek oraz odgadywanie osób, które przedstawione były na fragmentach obrazków czy też rozwiązanie quizu. Jednym z zadań było również zaprojektowanie plakatu promującego wybrane święto w USA, Kanadzie, Australii czy Wielkiej Brytanii, i były to: Halloween, Christmas oraz Valentines Day.


Czas pomiędzy konkurencjami umilił występ szkolnego koła „Drama Club”, które przedstawiło Czerwonego Kapturka z humorem – oczywiście po angielsku.
Po zaciętej rywalizacji przyszedł czas na obrady jury w składzie: Pani Mariola Chodakowska, Pani Dorota Kadziewicz oraz Pani Marzena Wnuk, które po podliczeniu punktów przyznało zwycięskie laury czterem drużynom, które otrzymały nagrody ufundowane przez Empik School oraz Wydawnictwa Pearson i Egis.  A oto wyniki:


I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1
II miejsce ex quo – Szkoła Podstawowa nr 25 oraz Szkoła Podstawowa z Węziny
III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 19
Jury konkursu przyznało również nagrody za przygotowane stroje i charakteryzacje i tak nagrodzono pięć zespołów: SP 1, SP 16, SP 25, SP z Nowakowa oraz SP z Węziny.
Czas minął przyjemnie i pożytecznie; mamy nadzieję, że spotkamy się za rok w tym samym lub powiększonym składzie. Gratulujemy wszystkim laureatom i wszystkim tym, którzy wykazali wolę walki i chęć do dobrej zabawy.


Organizatorzy konkursu:
M. Frączyk, A. Stec, M. Szyk