Elbląg pod czujnym okiem młodych architektów – ArchitekTOUR 2014

plakat
Warsztaty cyklu Architektour to architektoniczne wydarzenie, poświęcone sztukom projektowym. Każda edycja odbywa się w nowej przestrzeni miejskiej.  Do tej pory ArchitekTOUR gościł w Kołobrzegu, Malborku i Przemyślu, a w tym roku znani polscy architekci oraz studenci od 23 do 27 kwietnia będą pracować  w Elblągu. Centrum Sztuki Galeria EL jest patronem tego wydarzenia. O warsztatach pisze Paulina Kałużna, koordynator Architektour 2014:

„Warsztaty powstały z inicjatywy Samorządu Studentów Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej, Politechniki Gdańskiej oraz Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Co roku studenci z największych ośrodków akademickich w Polsce spotykają się w innym mieście. Dzięki temu każda edycja to nowe wyzwania projektowe. Rok 2014 to piąta odsłona warsztatów Architektour.

W tym roku miastem, które będzie przeżywać architektoniczne święto jest Elbląg. Organizatorzy we współpracy z Departamentem Urbanistyki i Architektury przygotowują program wydarzenia. W pomoc przy realizacji warsztatów zaangażowana jest również CS Galeria EL.

Przez 5 dni studenci pod okiem wybitnych architektów będą opracowywać tematy, związane z przestrzenią miejską. Oprócz warsztatów program wydarzenia obejmuje: wykłady, wycieczki oraz prelekcje po to, aby uczestnicy nabyli wiedzę oraz poznali tkankę miejską Elbląga. Architektour porusza także wątki lokalne, dając mieszkańcom możliwość uczestnictwa w wykładach oraz przyglądaniu się pracy studentów.”

Szczegółowy program wydarzenia oraz listę gości poznamy wkrótce. Zachęcamy do śledzenia Facebook’owego profilu wydarzenia.

Informacje: Karina Dzieweczyńska, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 55 625 67 83