XII Elbląskie Targi Szkół Ponadgimnazjalnych

27 i 28 marca 2014 roku w Zespole Szkół Mechanicznych w Elblągu odbędą się  XII Elbląskie Targi Szkół Ponadgimnazjalnych, na które, jak co roku, zaproszeni zostaną przedstawiciele władz miasta oraz elbląskich placówek oświatowych i firm. Co roku Targi goszczą około 2000 zwiedzających.

Organizatorami XII Elbląskich Targów Szkół Ponadgimnazjalnych są:  Departament Edukacji Urzędu Miejskiego w Elblągu oraz Zespół Szkół Mechanicznych w Elblągu. Uroczyste otwarcie imprezy odbędzie się 27 marca o godz. 10:00. Zwiedzających zapraszamy w dniach 27 marca (w godz.11:00 – 16:30) i 28 marca (w godz. 09:00 – 14:00) do siedziby Zespołu Szkół Mechanicznych przy ul. J. A. Komeńskiego 39 w Elblągu.

Głównym celem organizatorów targów jest umożliwienie wszystkim szkołom ponadgimnazjalnym zaprezentowania swojej oferty edukacyjnej w jednym miejscu. Targi adresowane są głównie do tegorocznych absolwentów gimnazjów oraz ich rodziców, którzy stoją przed jednym z najważniejszych wyborów życiowych. Przedstawiciele poszczególnych placówek zaprezentują swoją ofertę edukacyjną oraz poinformują o warunkach rekrutacji do klas pierwszych w roku szkolnym 2014/2015.

Targi Szkół Ponadgimnazjalnych są jedyną imprezą tego typu w mieście. Co roku goszczą około 2000 zwiedzających.