Pracowite dni tenisistów stołowych

Sporo ostatni działo się w rozgrywkach tenisa stołowego organizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.  W weekend zawodnicy rywalizowali w piątym turnieju VI edycji Grand Prix Elbląga, natomiast we wtorek rozegrali kolejne mecze w Amatorskiej Lidze Tenisa Stołowego.Tenisiści amatorzy w sobotę stanęli do rywalizacji w piątym już turnieju klasyfikacyjnym VI Edycji Grand Prix Elbląga. Tym razem w zawodach udział wzięło 54 zawodników, podzielonych na sześć kategorii wiekowych. W zawodach wystartowały także cztery przedstawicielki płci pięknej.

W klasyfikacji kobiet najlepsza okazała się Elżbieta Moszczyńska. Za nią uplasowały się kolejno: Katarzyna Denka, Natalia Dworakowska i Patrycja Sałka. W kategorii do lat 13 triumfował Radosław Przeździecki, przed Jakubem Kowalskim i Michałem Szewczykiem. Komplet zwycięstw zanotował, w kategorii 14-19 lat, Damian Stalewski, co pozwoliło mu  znaleźć się na pierwszym miejscu. Druga lokata przypadła dla Bartosza Kostusia, a trzecia Wiktorowi Lewandowskiemu. Najwięcej, bo aż 16 zawodników, wystartowało w rywalizacji w kategorii wiekowej 20-44 lata. Tu najlepszym tenisistą okazał się Wojciech Dzierżko, drugie miejsce zajął Bartosz Kępski, a na trzecim zawody ukończył Łukasz Susło.

Równie ciekawie wyglądała rywalizacja w kategorii 45-64 lata, gdzie do rywalizacji za stołami stanęło 12 graczy. Ostatecznie triumfował Mirosław Sonnenfeld, drugi był Sławomir Urban, a trzeci Roman Grudzień. Ostatnią kategorią w której rywalizowali tenisiści była 65 i starsi. Tu z grona czterech startujących zawodników najlepiej spisał się Józef Pyka. Na drugim miejscu rywalizację ukończył Sylwester Gliniecki, trzeci był Ryszard Marszałkowski, a czwarty Franciszek Podhorodecki.

W piątym turnieju, tym razem nie zagrali Janusz Kriger  i Tadeusz Piasecki, którzy w tym samym czasie uczestniczyli w Gali Sportu organizowanej przez Urząd Miejski w Elblągu. Podczas gali rozstrzygnięty został także plebiscyt na 10 Najpopularniejszych Sportowców Rozgrywek Amatorskich organizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Przypomnijmy, że Janusz Kriger został zwycięzcą plebiscytu, natomiast Tadeusz Piasecki uplasował się na 8 miejscu. Obu zawodnikom, do klasyfikacji generalnej, doliczona została średnią punktów z czterech turniejów. Kolejny turniej klasyfikacyjny rozegrany zostanie 22 marca w hali MOS przy ul. Kościuszki 77a. Przyjmowanie zgłoszeń do godz. 9:45, początek gier o godz.10:00. Opłata startowa wynosi 5 zł od dorosłego uczestnika. Natomiast podsumowanie cyklu Grand Prix Elbląga w tenisie stołowym nastąpi podczas Indywidualnych Mistrzostw Elbląga, która zaplanowano na 31 maja.

Nie mniej ciekawie i emocjonująco było także w rozgrywkach Amatorskiej Ligi Tenisa Stołowego. W grupie finałowej, nadal świetną formę prezentuje zespół Old Masters, który zanotował dwa kolejne zwycięstwa. Lider, bez większych problemów, najpierw pokonał 3:0 EKS Nestora, a następnie takim samym wynikiem zakończył się ich pojedynek z ekipą Kamikaze. W obu meczach Old Masters stracili tylko jeden punkt.

Liderowi, po piętach depcze Ja-Ro Zatorze, które także w dwóch rozegranych meczach zgromadziło komplet punktów. Wicelider pokonał EKS Nestrora oraz Kamikaze i w obu przypadkach mecze kończyły się wynikiem 3:0.

Najciekawsze spotkanie, w grupie zespołów walczących o mistrzowski tytuł, tym razem rozegrały zespoły EKS Nestora i Kamikaze. Aż cztery gry zakończyły się wynikiem 3:2, co pokazuje że mecz był niezwykle zacięty. Ostatecznie jednak lepsi okazali się tenisiści Kamikaze wygrywając całe spotkanie 3:2.

Wyniki grupy finałowej:
ESK Nestora – Kamikaze 2:3 (11:12)
ESK Nestora: Sylwester Gliniecki 1,5 pkt., Józef Pyka 0,5 pkt., Tadeusz Piasecki
Kamikaze: Bartosz Rybczyński 2 pkt., Robert Ziaja 1 pkt., Robert Maśliński

JaRo Zatorze – ESK Nestora 3:0 (9:0)
JaRo Zatorze: Janusz Kriger 1,5 pkt., Roman Grudzień 1,5 pkt.
ESK Nestora: Sylwester Gliniecki, Franciszek Podhorodecki

Kamikaze – JaRo Zatorze 0:3 (1:9)
Kamikaze: Bartosz Rybczyński, Robert Maśliński, Robert Ziaja
JaRo Zatorze: Roman Grudzień 1,5 pkt., Janusz Kriger 1 pkt., Łukasz Susło 0,5 pkt.

ESK Nestora – Old Masters 0:3 (1:9)
ESK Nestora: Sylwester Gliniecki, Józef Pyka, Tadeusz Piasecki
Old Masters: Marcin Podkański 1,5 pkt., Janusz Trudnowski 1,5 pkt., Ryszard Łuczak 1 pkt.

Old Masters – Kamikaze 3:0 (9:0)
Old Masters: Marcin Podkański 1,5 pkt., Janusz Trudnowski 1,5 pkt., Ryszard Łuczak
Kamikaze: Robert Ziaja, Bartosz Rybczyński

Tabela grupy finałowej:
MIEJSCE    NAZWA ZESPOŁU    ILOŚĆ
MECZÓW    MECZE    PTY    STOSUNEK
GIER    STOSUNEK
SETÓW
ZWYC.    POR.            
I 1    Old Masters    3    3    0    6    9:0    27:1
2    Ja-Ro Zatorze    3    3    0    6    9:0    27:2
3    Kamikaze    3    1    2    2    3:8    13:29
4    ESK Nestora    4    1    3    2    5:11    24:37
5    Powiślanie    1    0    1    0    0:3    1:9
6    Amatorzy    2    0    2    0    2:6    7:21

Natomiast w grupie drużyn, które po rundzie zasadniczej znalazły się dolnej połówce tabeli, tym razem rozegrano tylko dwa mecze. Miały one jednak wpływ na układ w tabeli. Na pierwsze miejsce awansował zespół Lazurki, który pokonał 3:1 Mlexer IV Kids. W szeregach nowego lidera dobre zawody rozegrał Józef Cioch, który zdobył 2,5 pkt.
Skok o jedną lokatę w tabeli zanotowali także tenisiści zespołu MW, którzy z piątego awansowali na czwarte miejsce. Stało się tak dzięki wygranej 3:1 z Debiutantami. W ekipie MW najlepiej punktował Mateusz Stęplewski, który w całym meczu wywalczył 1,5 pkt.

Wyniki grupy o miejsca 7-12:
Mlexer IV Kids – Lazurki 1:3 (3:9)
Mlexer IV Kids: Damian Stalewski 1 pkt., Jakub Kowalski, Radosław Przeździecki
Lazurki: Józef Cioch 2,5 pkt., Paweł Gołębiewski  0,5 pkt.

MW – Debiutanci 3:1 (10:4)
MW: Mateusz Stęplewski 1,5 pkt., Paweł Dudek 1 pkt., Henryk Wojciechowski 0,5 pkt.
Debiutanci: Wiktor Lewandowski 1 pkt., Dariusz Nowak, Janusz Konert.

Tabela grupy o miejsca 7-12:


MIEJSCE    NAZWA ZESPOŁU    ILOŚĆ
MECZÓW    MECZE    PTY    STOSUNEK
GIER    STOSUNEK
SETÓW
ZWYC.    POR.            
1    Lazurki    2    2    0    4    6:1    18:4
2    Młode Wilki    2    2    0    4    6:1    20:8
3    Koledzy Sędziego    1    1    0    2    3:2    11:8
4    MW    1    0    1    0    0:3    3:9
5    Mlexer IV Kids    2    0    2    0    3:6    11:20
6    Debiutanci    2    0    2    0    1:6    6:20


Kolejne mecze Amatorskiej Ligi Tenisa Stołowego rozegrane zostaną we wtorek 11 marca w sali tenisowej na lodowisku Helena. O godz. 18.00 Lazurki zagrają z zespołem Koledzy Sędziego, a Powiślanie z Amatorami. Natomiast o godz. 19.00 Lazurki zmierzą się z MW, a  Mlexer IV Kids z Debiutantami. Galerię zdjęć oraz więcej informacji o rozgrywkach można znaleźć na stronie internetowej www.mosir.elblag.eu, w zakładce imprezy sportowe.

 


Tekst i fot. MOSiR