Europejskie czytankowanie

Słynie z koronek, czekoladek i rowerów, ale nie to przyciągnie nas w najbliższą niedzielę do Brukseli. Podczas spotkania Elbląg Czyta Dzieciom najmłodsi elblążanie będą mieli okazję dowiedzieć się co wynika z tego, że jesteśmy również europejczykami. O wyborach do Parlamentu Europejskiego i samej Unii Europejskiej poczytamy i posłuchamy już 9 marca o godz. 12:00 w Ratuszu Staromiejskim. Wstęp wolny.– W związku z majowymi wyborami do Parlamentu Europejskiego, podczas najbliższej czytanki zabierzemy dzieci do Brukseli i siedziby Europarlamentu. Oczywiście nie fizycznie, ale zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by dzieci mogły poczuć się jak w samym sercu Europy. Opowiemy o Unii Europejskiej  i o tym, czym zajmują się Europarlamentarzyści – zapowiada Małgosia Woźna, organizatorka wydarzenia.

W programie m.in. bajka o Parlamencie Europejskim, konkursy z nagrodami, a na zakończenie – spacer pod Bramę Targową, gdzie dzieciaki wspólnie z rodzicami będą ustawiać się w symbole związane z Unią Europejską.

Niedzielna akcja ECD to jeden z punktów programu kampanii „Spotkania z Parlamentem Europejskim”, organizowanej przez Partnerstwo Na Rzecz Zatorza, Fundację Schumana z Warszawy i Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej. Celem inicjatywy jest szerzenie wiedzy o wspólnej Europie, a przyczynkiem do tego są ubiegłe wybory (2009 rok) – frekwencja w naszym województwie była wówczas najniższa w kraju i wynosiła zaledwie 18,96%.

Stowarzyszenie Inicjatyw Rodzinnych