Możesz pomóc Ukrainie - zbiórka przedłużona

Prezydent Elbląga Jerzy Wilk wspólne z Bankiem Żywności organizują zbiórkę leków, żywności oraz odzieży, które dostarczone zostaną społeczności ukraińskiej.

 


Wszyscy ci, którzy chcieliby wspomóc naród ukraiński w tym trudnym dla niego okresie mogą do przyszłego piątku, 7 marca przynosić podstawowe leki, żywność i odzież do siedziby elbląskiego Banku Żywności, która mieści się przy ul. Stefczyka 7/8. Zbiórka prowadzona będzie od wtorku do piątku w godz. od 8:00 do 14:00. Ponadto dary można przynosić także do Urzędu Miejskiego, do biura prasowego (pokój 207) w godz. od 7.30 do 15.30 (od poniedziałku do piątku).

- Jesteśmy w kontakcie z władzami Tarnopola oraz z mniejszością ukraińską zamieszkującą nasze miasto. Wiemy, że na Ukrainie brakuje przede wszystkim podstawowych leków choćby przeciwbólowych, ponadto i żywności. Postanowiliśmy wspomóc naszych sąsiadów i zorganizowaliśmy zbiórkę. Cieszymy się, że Bank Żywności przyłączył się do naszej akcji. Zachęcamy elblążan do pomocy, zebrane rzeczy przetransportowane będą na Ukrainę – mówi prezydent Elbląga Jerzy Wilk.

- Nie miałam wątpliwości, że w taką akcję należy się włączyć - mówi prezes elbląskiego Banku Żywności Teresa Bocheńska. - Ze swojej strony zapewniamy magazyn na zebrane dary a nasi pracownicy i wolontariusze oferują pomoc w ich sortowaniu i pakowaniu.  Przygotujemy  wszystko do transportu - dodała Teresa Bocheńska.