Szalone Nożyczki na Dzień Teatru

27 marca na całym świecie obchodzony jest jako Międzynarodowy Dzień Teatru. Pamiętamy także o naszych widzach, w tym roku nieco inaczej będziemy świętowali gdyż premiera "Skąpca" Moliera w reżyserii Konrada Szachnowskiego zainauguruje 13. Elbląską Wiosnę Teatralną 4 kwietnia. W ramach ogólnopolskiej akcji społecznej "Dotknij Teatru" koordynowanej przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie w terminie od 27 marca do 6 kwietnia trwać będą przeróżne zdarzenia upowszechniające i propagujące szeroko rozumianą kulturę teatralną. O samej akcji "Dotknij Teatru" wkrótce więcej informacji, dziś możemy potwierdzić, że w naszym regionie poza Teatrem im. Aleksandra Sewruka w Elblągu (koordynator regionalny) udział weźmie także Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie, ponadto przyłączyły się do działań włączyły się środowiska z miejscowości Gronowo Górne, Nowy Staw, Iława i Dzierzgoń.W teatralny weekend – szalone nożyczki tną ceny!
Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu zaprasza na wyjątkowy weekend z „Szalonymi nożyczkami”. Podczas uroczystości zostanie odczytane orędzie oraz listy gratulacyjne skierowane do Teatru. Aby wziąć udział w tym niecodziennym wydarzeniu w promocyjnej cenie, zachęcamy do zakupu biletów w dniach 8, 15 i 22 marca.
Dodatkową atrakcją będzie również konkurs na elegancką kreację wieczoru! Dla najbardziej pomysłowych par przygotowaliśmy nagrodę indywidualną oraz grupową w postaci bonu podarunkowego do Restauracji „Przy Bramie” oraz podwójne zaproszenia na spektakl z repertuaru Teatru. Zapraszamy do wspólnego świętowania!

„Szalone nożyczki” – zwariowana komedia z wątkiem kryminalnym w tle.
Czterech podejrzanych, dwóch policjantów, narzędzie zbrodni i cała widownia świadków! To elementy składowe znanej na całym świecie brawurowej komedii kryminalnej, wciągającej publiczność do wspólnej zabawy! Spektakularne śledztwo prowadzone w salonie fryzjerskim z całą gamą barwnych postaci i komicznych sytuacji, bawi do łez! Odwiedź nas w Teatrze im. Aleksandra Sewruka w Elblągu i wytypuj, kto zabił! Dołącz do publiczności, daj się wciągnąć w kryminalną aferę i miej realny wpływ na przebieg wydarzeń. Gwarantujemy świetną zabawę!

„Szalone nożyczki" Paula Portnera wyreżyserował Ma­ciej Korwin. „Szalone nożycz­ki" to nie tylko tytuł komedii kryminalnej, ale też nazwa wyjątkowego salonu fryzjer­skiego, umiejscowionego w elbląskich realiach. Na sce­nie oglądamy codzienne życie salonu. Nagle okazuje się, że ktoś zabił mieszkającą piętro wyżej pianistkę. Rozpoczyna się prowadzone przez poli­cjantów śledztwo. Scenariusz jest jednak napisany tak, że widzowie, włączając się do gry, również biorą udział w tym śledztwie, głosują i wskazują mordercę.

W spektaklu występują: Natalia Jakubowska, Beata Przewłocka, Marcin Tomasik, Tomasz Czajka, Piotr Boratyński oraz Krzysztof Bartoszewicz.

Bilety do nabycia w kasie Teatru.


Spektakle odbędą się:
29.03.2014 godz. 18:00
30.03.2014 godz. 17:00
Cena 10 zł !!!!!!