ELWO ETNA gromi „czerwoną latarnię”

W sobotnie popołudnie w hali sportowej Gimnazjum nr 9 w Elblągu spotkały się drużyny zamykające ligową tabelę Ekstraligi Futsalu Kobiet: Piomarco AFC Kopścian (0pkt.) oraz ELWO ETNA Elbląg (6pkt.). W pierwszym meczu tych drużyn, który odbył się trzy miesiące temu w Racocie punkty zgarnęły Elblążanki wygrywając 7:1. Faworytem meczu rewanżowego były mimo kłopotów kadrowych (kontuzje Orłowskiej, Tolis, Kurgan i Wacławskiej) gospodynie, które chcąc myśleć o miejscu w środku tabeli muszą zacząć gromadzić ligowe punkty.


Mecz rozpoczął się po myśli futsalistek ELWO ETNA , które po silnym i precyzyjnym strzale Aleksandry Rucińskiej już w 2 minucie wyszły na prowadzenie. Kolejne minuty to zdecydowana przewaga gospodyń, które jeszcze czterokrotnie w tej części gry cieszyły się z celnych trafień. Drugą bramkę zdobyła słynąca z dryblingów Julita Głąb po solowej akcji i „położeniu” bramkarki rywalek. Kolejne trzy to dzieło dwóch debiutantek, Oliwii Siemińskiej (1) i Wiktorii Trzcińskiej (2). W drugiej połowie ambitnie grające zawodniczki z Kościana zdołały trzykrotnie pokonać Małgorzatę Gawryołek, na co gospodynie, odpowiedziały czterema bramkami, po strzałach Głąb, Siemińskiej, Krauze i Kamińskiej.

 


Menager Zbigniew Urbaniak
- Cieszą zdobyte punkty, bramki debiutantek oraz możliwości dania szansy gry wszystkim dziewczętom. Jednak taka gra na pewno nie wystarczy na zdecydowanie silniejszy zespół, jakim niewątpliwie jest AZS UAM Poznań, z którym zmierzymy się już 1 marca w stolicy Wielkopolski.

1:0      1:53min. – Aleksandra Rucińska (ELWO ETNA)
2:0      7:02min. – Julita Głąb (ELWO ETNA)
3:0      9:17min. – Oliwia Siemińska (ELWO ETNA)
4:0    11:41min. – Wiktoria Trzcińska (ELWO ETNA)
5:0    18:49min. – Wiktoria Trzcińska (ELWO ETNA)
5:1    21:18min. – Jagoda Lajsner (Piomarco AFC)
6:1    23:34min. – Oliwia Siemińska (ELWO ETNA)
7:1    23:57min. – Julita Głąb (ELWO ETNA)
7:2    27:22min. – Magdalena Stasiak (Piomarco AFC)
8:2    33:32min. – Agnieszka Krauze (ELWO ETNA)
8:3    38:04min. – Agnieszka Szafran (Piomarco AFC)
9:3    38:57min. – Paula Kamińska (ELWO ETNA)

Skład ELWO ETNA Elbląg: Małgorzata Gawryołek, Nina Michalska, Agnieszka Krauze, Kinga Siuciak, Paulina Wielgosz, Oliwia Siemińska, Wiktoria Trzcińska, Paula Kamińska, Aleksandra Rucińska, Julita Głąb.

Elbląskie Towarzystwo Promocji Futsalu ELWO ETNA