Co oferujemy? Czyli wizyta w EPT

ept
Na Warmii i Mazurach przebywa z wizytą studyjną grupa przedsiębiorców z Austrii. W naszym mieście delegacja odwiedziła dziś Elbląski Park Technologiczny, a także firmy OPEGIEKa i Lira.

Od ogółu do szczegółu
Delegację powitał Janusz Hajdukowski wiceprezydent Elbląga, po nim szerszą prezentację potencjału naszego miasta przedstawiła Anita Pawlak z Biura Obsługi Inwestora, natomiast Paweł Lulewicz, dyrektor Parku, zaprezentował główne pola działalności kierowanej przez siebie instytucji. Był też czas na prezentację profilu konkretnych firm. Maciej Seroka z firmy Layman przedstawił unikatowe projekty mebli, Jacek Pietrzak reprezentujący AVANTE mówił szerzej o technice okiennej a Teresa Miszkiewicz-Florczyk (InfoPower) opowiadała o klastrze tele-informatycznym.

Łącznikiem polsko-austriackim spotkania był Pan Dariusz Andrzejak ze Stowarzyszenia Austria-Poland Cooperation. Ciekawą postacią delegacji jest Pan Bernhard Deutsch, manager projektu okoEnergieland, dzięki któremu jedna z austriackich, wykorzystując jedynie zasoby znajdujące się na jej terenie chce stać się samowystarczalna energetycznie.

ept
ept
ept