O odpowiedzialnym biznesie

Spotkanie dotyczyło współpracy samorządu z browarem
Prezydent Jerzy Wilk spotkał się wczoraj z Romanem Korzeniowski, dyrektorem Browaru w Elblągu. Elbląski producent piwa od lat wspiera szereg przedsięwzięć sportowych i kulturalnych odbywających się w naszym mieście, jest jednym z największych sponsorów.

 

W trakcie spotkania omówione zostały zasady dalszej współpracy samorządu z browarem. Prezydent zapoznał się również ze specyfiką tej elbląskiej firmy, która należy do ścisłej, światowej czołówki.

- Jesteśmy wiodącym browarem w zakresie ilości i jakości produkowanego piwa, ale także bezpieczeństwa i higieny pracy, czy ochrony środowiska – podkreślał dyrektor Korzeniowski.

Już od kilku lat elbląski producent posługuje się np. certyfikatem „zielonego browaru”, który jest nadawany firmom spełniającym najwyższe rygory ekologiczne. Jerzy Wilk zapewnił, że browar to niezwykle ważny partner dla elbląskiego samorządu. Z kolei dyrektor Korzeniowski zapowiedział, że jego firma nadal będzie wspierała różne miejskie przedsięwzięcia.

W trakcie spotkania nie mógł nie pojawić się temat najnowszej inwestycji browaru, czyli powstającego na Wyspie Spichrzów Pubu Specjala.

- Budowa Pubu zakończy się w grudniu tego roku, w styczniu przyszłego roku planujemy przyjąć w naszym lokalu pierwszych gości – poinformował Roman Korzeniowski.