Spółdzielnia stawia na technologię

Rozliczenie mediów przez lata stwarzało spółdzielniom mieszkaniowym – a przede wszystkim samym mieszkańcom – wiele problemów. Znaczna część lokatorów twierdziła, że rachunki za wodę, czy ciepło były zawyżone, a odczyty z liczników błędne.- Mam nadzieję, że dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii, tego typu problemy to już przeszłość – mówi prezydent Jerzy Wilk, który wziął udział w spotkaniu podsumowującym wdrożenie systemu zdalnego zarządzania mediami wdrożonemu w Spółdzielni Mieszkaniowej Sielanka.

- Wdrożenie systemu e-usług w obszarze zarządzania mediami przyniesie korzyści nie tylko lokatorom, ale wpłynie również na podniesienie jakości usług spółdzielni – podkreśla Jerzy Wilk.

Wprowadzenie systemu elektronicznego monitoringu mediów, który umożliwia odczyt zużycia wody, ciepła i gazu drogą radiową przyniesie obopólne korzyści dla mieszkańców i spółdzielni.

- Mam nadzieję, że efektem będzie zadowolenie mieszkańców oraz obniżenie kosztów utrzymania mieszkań i czasu, jaki tracono na standardowy odczyt liczników – dodaje prezydent. – Chciałbym, aby z podobnych rozwiązań skorzystali wszyscy zarządcy nieruchomości w Elblągu.