Elbląski produkt eksportowy

w fabryce mebli
Prezydent Jerzy Wilk spotkał się we wtorek z Leszkiem Wójcikiem, właścicielem (a zarazem prezesem zarządu Fabryki Mebli Stolpłyt i Wójcik Fabryka Mebli) oraz z Piotrem Wójcikiem, wiceprezesem ds. Sprzedaży i Marketingu. Olbrzymie wrażenie na prezydencie wywarła nowoczesna fabryka znajdująca się przy ul. Mazurskiej, w której pracuje ponad 350 osób. W sumie w obu fabrykach mebli należących do Leszka Wójcika zatrudnionych jest ponad 700 osób.

FM Wójcik duży nacisk kładzie także na rozwój swoich przyszłych kadr. Pod patronatem firmy stworzone zostały klasy zawodowe o profilu meblarskim, a około 120 uczniów ma praktyki zawodowe w Fabrykach Wójcika.

Branża meblowa to wiodąca gałąź przemysłu w naszym mieście. W trakcie rozmowy z prezydentem przedsiębiorcy przedstawili swoje plany dotyczące dalszego rozwoju firmy. Jerzy Wilk zapewnił z kolei, że będzie wspierał działania firm, efektem których może być dalszy wzrost zatrudnienia w sektorze meblowym.

FM Stolpłyt i Wójcik FM to liderzy wśród producentów i dostawców mebli na rynek krajowy (2. miejsce w rankingu polskich sieci i sklepów meblowych). Jednak zdecydowana większość produkcji elbląskich fabryk trafia na eksport do Niemiec, Czech, Austrii, Szwajcarii,  Słowacji, Francji, Wielkiej Brytanii, Chorwacji, Litwy, Łotwy, Estonii oraz na Ukrainę, a nawet do odległego Kazachstanu.