Czas na kreatywne zabawy

W Dzień Dziecka najmłodsi elblążanie otrzymali w prezencie pierwsze kreatywne podwórko. Powstało w ramach Budżetu Obywatelskiego.


To mieszkańcy zdecydowali, podczas konsultacji społecznych organizowanych przez Zarząd Budynków Komunalnych, jak będzie ono wyglądało. Analizowali dwie wersje przedstawione przez projektantów, wybierali kolory, sprzęty, które na nim się znalazły.
Koszt podwórka to 100 tys. zł. Autorką zwycięskiego wniosku jest Karolina Śluz.

- To podwórko to prezent tak naprawdę dla wszystkich elblążan, od elblążan. Idea Budżetu Obywatelskiego  jest godna pochwały i cieszę się, że wielu mieszkańców Elbląga zgłaszało projekty i później wzięło udział w głosowaniu - powiedział Marek Bojarski, komisarz Elbląga.

Podczas uroczystości otwarcia kreatywnego podwórka, Marek Bojarski podziękował Karolinie Śluz oraz Janowi Pytlińskiemu za szczególne zaangażowanie w powstanie podwórka.

Budżet Obywatelski zainicjowany został przez trzech radnych poprzedniej kadencji - Antoniego Czyżyka, Marka Kucharczyka i Ryszarda Klima. Do dyspozycji mieszkańców miasta przeznaczona została kwota 2 milionów złotych z podziałem na pięć okręgów wyborczych. W tym roku Budżet będzie miał kolejną odsłonę. Szczegóły dostępne są na stronie www.budzetobywatelski.elblag.eu. Czy elblążanie podobnie jak w zeszłym roku wykażą się pomysłami na poprawę infrastruktury elbląskich podwórek? Odpowiedź już niebawem.


galeria zdjęć na Facebooku w profilu Made in Elblag