Kreatywne podwórko - debiut 1 czerwca

W najbliższą sobotę o 11.00 komisarz Marek Bojarski uroczyście odda do użytku pierwsze kreatywne podwórko, przy ul. Teatralnej, które powstało w ramach Budżetu Obywatelskiego.

To mieszkańcy zdecydowali, podczas konsultacji społecznych organizowanych przez Zarząd Budynków Komunalnych, jak będzie wyglądało podwórko. Analizowali dwie wersje przedstawione przez projektantów, wybierali kolory, sprzęty, które na nim się znalazły.

Koszt podwórka to 100 tys. złotych. Autorką zwycięskiego wniosku jest Karolina Śluz. Obecnie trwają już ostatnie prace wykończeniowe przy ul. Teatralnej. Podczas uroczystego otwarcia podwórka Centrum Spotkań Europejskich Światowid przygotuje część artystyczną.
- To wartość dodana tego wydarzenia, że współpracują ze sobą jednostki samorządów miejskiego i wojewódzkiego - powiedział Marek Bojarski, komisarz Elbląga. - Zapraszam wszystkich elblążan 1 czerwca.

Budżet Obywatelski zainicjowany został przez trzech radnych poprzedniej kadencji - Antoniego Czyżyka, Marka Kucharczyka i Ryszarda Klima. Do dyspozycji mieszkańców miasta przeznaczona została kwota 2 milionów złotych z podziałem na pięć okręgów wyborczych. W tym roku Budżet będzie miał kolejną odsłonę. Wnioski przyjmowane są do 14 czerwca. Szczegóły dostępne są na stronie www.budzetobywatelski.elblag.eu. Czy elblążanie podobnie jak w zeszłym roku wykażą się pomysłami na poprawę infrastruktury elbląskich podwórek? Odpowiedź już niebawem.