2 i 3 maja w Elblągu - patriotycznie, ale nie pompatycznie

maj
Dlaczego warto wziąć udział w obchodach Święta Flagi i Konstytucji 3. Maja, opowiadali dziś w Ratuszu Staromiejskim organizatorzy tych dwóch uroczystości. Oba  wydarzenia przygotowali wspólnie - Hufiec ZHP Elbląg, Departament Kultury Urzędu Miejskiego oraz Elbląski Oddział Abstrakcyjny. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym programem.

 

 

Święto Flagi - 2 maja
Punktualnie o godz. 12.00 spod Ratusza Staromiejskiego wyruszy przemarsz z 50-metrową flagą, który ulicami Starego Miasta dotrze do Bramy Targowej. Flaga w barwach narodowych ma być następnie wciągnięta na Bramę i na tym biało-czerwonym tle wykonane zostanie wspólne zdjęcie elblążan. Około godz. 12.20 rozpocznie się festyn. By zachęcić mieszkańców do wzięcia udziału w wydarzeniu harcerze będą rozdawać flagi i balony w barwach narodowych. Na scenie pod Bramą odbędą się będą konkursy, dzieci będą mogły też spróbować swoich sił w grach wielkoformatowych (memory, scrabble, mega misie, twister, jenga, giga, bańki).

Jak mówią elbląscy harcerze - To przedsięwzięcie pokaże, że MY - dzieci i młodzież, pamiętamy jak i dbamy o pamięć związaną z historią naszego kraju, narodowymi symbolami.

Chcemy wzbudzić pozytywną reakcję na symbole narodowe i zachęcić elblążan do wspólnego świętowania - dodał Leszek Sarnowski dyrektor Departamentu Kultury.


Święto Konstytucji

To już tradycja. Święto Konstytucji rozpocznie się o godz. 13.00 Mszą za Ojczyznę w Katedrze pw. Św. Mikołaja. Około 14.15 pod Bramą Targową artyści Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu wprowadzą ducha epoki czytając ze sceny fragmenty "Powrotu Posła" Julina Ursyna Niemcewicza. Po nich na scenę wejdzie zespół muzyki klasycznej z Trójmiasta LES FEMMES, który zagra najpiękniejsze arie operetek, muzykę lat 20. i 30. XX wieku czy popularne utwory z filmów Disneya. Pomiędzy koncertem zaplanowany został również występ Ziemi Elbląskiej, która odtańczy poloneza. Na zakończenie elblążanie wysłuchają krótkiego koncertu Orkiestry Wojskowej Wojsk Lądowych w Elblągu

ZAPRASZAMY!