Demokracja energetyczna

"Demokracja energetyczna" pod takim hasłem odbędzie się spotkanie dotyczące źródeł energii odnawialnej. Wydarzenie włączone jest w ramy ogólnopolskiej kampanii "Słoneczne dni".

Spotkanie adresowane jest do samorządowców, edukatorów, spółdzielców, studentów, reprezentantów administracji publicznej i organizacji społecznych oraz  mieszkańców miast. Odbędzie się 8 maja (środa) o godz. 17.00 w Ratuszu Staromiejskim.

Przedstawione zostaną szanse i możliwości, jakie stwarza energetyka słoneczna i wiatrowa. Prelegenci skoncentrują się zarówno na praktycznej stronie energetyki opartej o źródła odnawialne, jak i na społecznych i ekonomicznych jej aspektach. Wskażą, jak zmienia się sposób produkowania, własności i dystrybucji energii dzięki prosumentom, lokalnym społecznościom czy spółdzielniom energetycznym. Omówią propozycje lokalnych działań służących tworzeniu zielonych miejsc pracy.

Prezentacje przygotują m.in.:
Beata Maciejewska, Fundacja Przestrzenie Dialogu - aspekty społeczne,
Michał Kitkowski, Sun Sol - aspekty praktyczne,
Dariusz Szwed, Zielony Instytut - aspekty ekonomiczne. 


Rejestracja: www.elblag.evenea.pl

Dodatkowe informacje: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dla uczestników spotkania - solarne upominki i materiały.

Organizatorzy: Fundacja Przestrzenie Dialogu, Zielony Instytut oraz Fundacja im. Róży Luksemburg - Przedstawicielstwo w Polsce. 

Wydarzenie odbywa się w ramach ogólnopolskiej kampanii Słoneczne dni www.slonecznedni.pl

Patronat medialny:  portal energetyki odnawialnej www.reo.pl magazyn "Zielone miasto" www.zielonemiasto.org