Jak powinny wyglądać autobusy komunikacji miejskiej w Elblągu po roku 2013?

zkm
Powyższe pytanie będzie tematem przewodnim otwartego spotkania organizowanego wspólnie przez Urząd Miejski i Zarząd Komunikacji Miejskiej w Elblągu. Pytanie o przyszłość autobusowej komunikacji miejskiej w naszym mieście nie jest przypadkowe. Obecnie elbląski ZKM rozpoczął przygotowania do przeprowadzenia przetargu na obsługę linii autobusowych w latach 2014 – 2020.

Podczas spotkania będzie można przedstawić swoje pomysły i wymagania odnośnie przewoźników, którzy w latach 2014-2020 będą obsługiwali w Elblągu pasażerów komunikacji miejskiej. Gospodarzami dyskusji będą Tomasz Lewandowski wiceprezydent Elbląga oraz Zbigniew Orzech dyrektor Zarządu Komunikacji Miejskiej. Zaproszenie otrzymały również środowiska osób niepełnosprawnych i seniorów, a także przedstawiciele obecnych przewoźników komunikacji miejskiej. Organizatorzy liczą też na liczny udział mieszkańców.

- Formuła spotkania jest otwarta, dlatego mamy nadzieję, że wezmą w nim udział również mieszkańcy miasta, którzy mają ciekawe propozycje dotyczące funkcjonowania autobusów miejskich – wyjaśnia wiceprezydent Tomasz Lewandowski.  - Jest to jedno z wielu zagadnień które dotyczy nas – mieszkańców Elbląga, dlatego uważam, że warto angażować się w takie dyskusje.

- Nie jest sztuką postawić wysokie lecz nierealne, z różnych względów, wymagania. Sztuką jest natomiast dążenie do wprowadzania pozytywnych zmian w takim zakresie, który jest realny i na które miasto stać. Mam nadzieję, że dzięki temu spotkaniu wszyscy będziemy mieli szersze spojrzenie na wiele zagadnień związanych z komunikacją autobusową w naszym mieście – podsumowuje dyrektor ZKM.

Spotkanie odbędzie się w 22 stycznia 2013 r., o godz. 17:30 w Ratuszu Staromiejskim. Przewidywany czas trwania – ok. 90 minut.