Elbląg czyta dzieciom świątecznie

To już ostatnie w tym roku spotkanie z książką w ramach elbląskich czytanek. Tym razem zapraszamy w niedzielę, 16 grudnia o godz. 12.30 na bajeczne „Święta z Peppą” i jej braciszkiem Georgem.  Będzie świątecznie, nastrojowo i artystycznie, bowiem tuż po bajce na wszystkich uczestników będą czekały specjalne, bombkowe warsztaty.

Świnka Peppa czeka na Święta

Peppa i George uwielbiają Święta. Jest to czas wspólnych zabaw na śniegu, niezwykła radość przy ubieraniu choinki oraz wspólne czekanie na Mikołaja. Peppa marzy o jo-jo, a George czeka na upragnioną kolejkę. Czy spełnią się ich marzenia? O tym przekonają się wszyscy Ci, którzy dotrą w najbliższą niedzielę do Ratusza Staromiejskiego w Elblągu. Zaczynamy jak zawsze o 12.30 w Sali Wystawienniczej.  Bajkę przeczytają pracownicy Warmińsko-Mazurskiej Biblioteki Pedagogicznej w Elblągu.

Elbląg Czyta i ubiera choinkę

- Aby tradycji stało się zadość, po wspólnym słuchaniu, zabierzemy się do działania. Mamy bombki papierowe, brokaty, kolorowe papiery, świąteczne dziurkacze i mnóstwo wspaniałości do wykonania niebanalnych ozdób choinkowych. Część z nich ozdobi naszą elbląską czytankową choinkę. Zatem szykujcie kurtki, czapki i szaliki, i do zobaczenia w najbliższą niedzielę o 12.30 w Ratuszu Staromiejskim. - zachęca Anna łebek-Obrycka z SIR.


Organizatorzy czytanki: Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna, Stowarzyszenie Inicjatyw Rodzinnych oraz Ratusz Staromiejski.
Wydarzenie dofinansowane ze środków Urzędu Miejskiego w Elblągu.