Promocja gospodarcza jednym z tematów podczas Forum

Pozyskiwanie i obsługa inwestorów zagranicznych będzie jednym z tematów II Elbląskiego Forum Gospodarczego, które odbędzie się 5 grudnia. Swoimi doświadczeniami będą dzielić się eksperci z Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ).


Elbląg współpracuje z PAIiIZ już od kilku lat. Przedstawiciele naszego miasta kilkakrotnie reprezentowali nasze miasto na targach inwestycyjnych i w spotkaniach biznesowych organizowanych właśnie przez PAIiIZ. Inwestorzy zagraniczni są dla Elbląga ważni również w świetle współpracy z Kaliningradem, która od kilkunastu miesięcy nasila się. Rosjanie otworzyli w Ratuszu Staromiejskim swoje przedstawicielstwo. Elbląg swoją placówkę informacyjną otworzył już we wrześniu. Są to miejsca, gdzie przedstawiciele branż będą wymieniać wiedzę i doświadczenie oraz będą nawiązywać biznesowe relacje. Punkty informacyjne są również miejscem dla turystów. Otrzymują tam pełen pakiet niezbędnych informacji, począwszy od atrakcji turystycznych miast i regionów, a kończąc na ofertach inwestycyjnych.

Podczas największego w regionie wydarzenia gospodarczego poruszane będą także kwestie rozwoju lokalnej gospodarki w oparciu o współpracę transgraniczną Elbląga i Kaliningradu. Prezentowany będzie potencjał gospodarczy Elbląga i Kaliningradu oraz współpracy Portów Morskich obu miast.

Organizatorzy: Urząd Miejski w Elblągu i Elbląski Park Technologiczny zaprosili do udziału przedsiębiorców, przedstawicieli instytucji wspierania biznesu z Polski i Rosji, przedstawicieli samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Obwodu Kaliningradzkiego.

Sponsorem wydarzenia jest PKO Bank Polski
Patronat medialny nad II Elbląskim Forum Gospodarczym objęły TVP Olsztyn, Radio Olsztyn, portEl.pl, Dziennik Elbląski.

program Forum - kliknij