Elbląg nagrodzony w Szwajcarii

Komitet Międzynarodowych Targów Szwajcarskich wyróżnił dwa polskie miasta - Elbląg i Dąbrowę Górniczą. Nasze miasto otrzymało nagrodę w kategorii Water City. Na zdjęciu: prezydent Elbląga w towarzystwie prezydenta Dąbrowy Górniczej, Zbigniewa Podrazy.W tym roku targi odbyły się po raz dziesiąty. W centrum wystawienniczym w Lugano stoiska przygotowały miasta państw europejskich, azjatyckich i afrykańskich.

Tradycją Targów jest przyznawanie przez Kapitułę nagród:
- „Swiss Tourism Awards”  - przyznawana i dedykowana jest tym miejscom, gdzie warto pojechać na urlop, miejscom interesującym z perspektywy Szwajcarów. Przyznawana jest w różnych kategoriach. Pod uwagę Kapituła bierze atrakcyjność miejsca, sposób promowania. Nagroda jest z kolei promowaniem wysokiej jakości turystyki, czasem niszowej. Ma zachęcać do zwiedzania niesamowitych miejsc, poznawania kultury, historii, natury… Ma mobilizować konkurencję po to, by podnosiła jakość swych usług.
- „The World’s Finest Gourmet Choice” przyznawana jest tym firmom turystycznym, które z powodzeniem łączą ofertę turystyczną z poznawaniem kulinariów regionu.

W tym roku, podczas uroczystej ceremonii, nagrodzone zostały dwa polskie miasta:
- Dąbrowa Górnicza – w kategorii „Swiss Tourism Awards” - miasto patrzące w przyszłość o dynamicznym rozwoju
- Elbląg – w kategorii „Swiss Tourism Awards” – Water City – jeden z siedmiu cudów Polski

Poza tym nagrody otrzymały miasta z Nigerii, Chorwacji, Namibii, Tanzanii i Południowej Afryki.