Wpadnij na zdrową rozmowę

"Zarezerwuj niedzielne popołudnie i wpadnij na zdrową rozmowę!" - pod tym hasłem Hospicjum organizuje 18 listopada spotkanie w ramach IX kampanii "Hospicjum to też Życie".


Tematem kampanii jest sztuka komunikacji w opiece medycznej, a hasło przewodnie brzmi: „Zdrowa rozmowa pomaga leczyć. Mów – Słuchaj – Zaufaj”.

- Fundacja Hospicyjna - pomysłodawcy kampanii przypominają: „Żaden lek ani terapia nie będą skuteczne, dopóki chory ich nie zastosuje. Sztuka komunikowania się jest więc niezbędnym elementem powodzenia procesu leczenia. Środowisko medyczne (lekarz, pielęgniarka, personel techniczny) umiejętnie komunikując się z pacjentem, budują dobre relacje i wzmacniają jego zaufanie. Efektem jest akceptacja zaleceń medycznych i wzrost skuteczności leczenia. Tegoroczna kampania poświęcona jest sztuce komunikacji w opiece medycznej. - mówi Anna Podhorodecka, rzecznik Hospicjum. - W niedzielę i my postaramy się zmierzyć z tym niezwykle emocjonującym tematem.

W programie spotkania:

16:15 debata pt.: „Zdrowa rozmowa”. Głos zabiorą m.in.: wiceprezydent Elbląga Grażyna Kluge, dziennikarze: Piotr Derlukiewicz i Paweł Kasperczyk, lekarze: Wiesława Pokropska, Iwona Ryniewicz-Zander, Zbigniew Fiedorowicz; Alicja Tomczyk - Prezes Stowarzyszenia „Amazonki”; psychologowie hospicyjni: Ewa Malanowska i Anna Jaworska i inni pracownicy HE oraz wolontariuszki: Jerzyka Ciesielska i Zofia Bukowska.

18:00 Zespół Muzyki Dawnej „Skuti Ensemble” pod kierownictwem Marcina Skotnickiego zaprezentuje koncert muzyki sprzed wieków.

A przez ten cały czas młodzi artyści z Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym będą na płótnach uwieczniać swoje emocje, związane z tematem kampanii.

Ciekawa rozmowa z ambasadorem tegorocznej kampanii Jerzym Stuhrem: kliknij


Więcej na: http://www.facebook.com/HospicjumElblaskie www.ehospicjum.pl oraz (o kampanii) www.hospicja.pl i www.zdrowarozmowa.pl