Dni Ubezpieczonego

Czy mój pracodawca odprowadza za mnie składki we właściwej wysokości? Czy nie ma zaległości? Jaki jest stan mojego subkonta w ZUS, na które wpływają dodatkowe środki po zmniejszeniu w ubiegłym roku części strumienia składki kierowanego do OFE? Na jak wysoką emeryturę mogę liczyć w przyszłości? Na te i inne pytania odpowiedzą eksperci  ZUS podczas organizowanych w przyszłym tygodniu Dni Ubezpieczonego.

ZUS zaprasza od 8 do 12 października wszystkich zainteresowanych swoją przyszłą emeryturą, wpływającymi składkami na ubezpieczenie społeczne, zasadami składkowania działalności gospodarczej, kontaktem z ZUS drogą elektroniczną.

- Motywem przewodnim podczas Dni Ubezpieczonego będzie konto ubezpieczonego w ZUS, dlatego akcja jest okazją do zapoznania się z narzędziem do kontrolowania stanu konta, jakim jest Platforma Usług Elektronicznych. Na ten cel zostaną przygotowane specjalne stanowiska, przy których prezentowane będzie działanie PUE. Na prezentację dotyczącą działania Platformy Usług Elektronicznych zapraszamy codziennie o godzinie 12.00. - mówi Agnieszka Cybulska z ZUS.

Podczas trwania akcji uruchomione zostaną dyżury telefoniczne ekspertów Centrali ZUS. Codziennie od godz. 10.00 do 13.00,  pod nr telefonu 22 667 13 13 eksperci Centrali ZUS w Warszawie będą udzielać porad i informacji osobom ubezpieczonym. Szczegóły akcji na stronie www.zus.pl

Specjalnie na „Dni Ubezpieczonego” przygotowane zostały materiały informacyjne – ulotki oraz poradniki, z przydatnymi informacjami i wyjaśnieniami opracowanymi w przystępnej formie.

- Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych w godzinach obsługi klientów - poniedziałek od godz. 8.00 do 17.00, wtorek-piątek od godz. 8.00 do 15.00 - odbędą się „Dni Ubezpieczonego”. - dodaje Agnieszka Cybulska.