O Szpitalu Miejskim słów kilka

Szpital im. Jana Pawła II ma ponad stuletnią bogatą historię. Kompleks zabytkowych  budynków otoczony jest zielenią i przyjazną dla pacjenta infrastrukturą.

Na terenie Szpitala funkcjonują oddziały: Ginekologiczno-Położniczy, Chirurgii Urazowo- ortopedycznej, Chirurgii Dziecięcej, Pediatrii, Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Chorób Zakaźnych oraz Zakład Opiekuńczo–Leczniczy, a także przyszpitalne poradnie specjalistyczne.

Znajdująca się na parterze Izba Przyjęć udziela pomocy doraźnej oraz przyjmuje pacjentów zakwalifikowanych do hospitalizacji na poszczególne oddziały. W bliskim sąsiedztwie znajduje się Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii, gdzie wyspecjalizowany personel leczy i sprawuje profesjonalną opiekę nad pacjentem w stanie bezpośredniego zagrożenia życia oraz dla pacjentów innych oddziałów, wykonuje znieczulenia ogólne i regionalne, a także prowadzi analgezję bólu. W oddziale znajdują się stanowiska wyposażone w respiratory i monitoring.

Oddział Ginekologiczno-Położniczy z Pododdziałem Noworodkowym Rooming-in, Pododdziałem Patologii Ciąży jest bardzo nowoczesnym oddziałem oferującym fachową opiekę okołoporodową, specjalistyczne porady i konsultacje, bogate zaplecze operacyjne i zabiegowe oraz szeroki wachlarz usług diagnostycznych.

Przy Szpitalu działa również Szkoła Rodzenia, która poszerza wiedzę kobiet ciężarnych na temat ciąży, porodu i połogu oraz pielęgnacji noworodka, a także przygotowuje przyszłe mamy oraz  ich partnerów do świadomego rodzicielstwa i rozwiązywania problemów z tym związanych. Szkoła świadczy również usługi w zakresie porad laktacyjnych.

Szpital bardzo dużą uwagę skupia na małych pacjentach. I tak Oddział Pediatryczny z Pododdziałem Endokrynologicznym, Gastroenterologicznym, poza leczeniem dzieci w wieku od ukończenia 4. tygodni do 18. roku życia świadczy m.in. wysokospecjalistyczne usługi konsultacyjne i terapeutyczne w zakresie endokrynologii dziecięcej, realizując program terapeutyczny leczenia przedwczesnego dojrzewania płciowego u dzieci, a także współpracuje z poradniami lekarzy rodzinnych, oferując pomoc w postaci hospitalizacji jednego dnia dla potrzeb szybkiej diagnostyki lub oceny skutków i modyfikacji leczenia u pacjentów przewlekle chorych.

Oddział Chirurgii Dziecięcej z Pododdziałami Urologii i Traumatologii Dziecięcej natomiast leczy małych pacjentów w zakresie zabiegów jamy brzusznej, urologicznych oraz leczenia operacyjnego urazów. Dzieci diagnozowane są w zakresie badań urodynamicznych w zaburzeniach czynnościowych dróg moczowych, cystoskopii przeglądowej i operacyjnej, gastroskopii, urografii, badań kontrastowych przewodu pokarmowego.

Oddział Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej z Pododdziałem Chirurgii Ręki i Rehabilitacji Narządu Ruchu zajmuje się leczeniem ciężkich obrażeń narządu ruchu, obrażeń sportowych i ich rekonstrukcją. Wykonuje rocznie ponad 1500 operacji, w tym 400 w zakresie chirurgii ręki oraz 500 operacji artroskopowych stawu kolanowego. Wykonuje endoprotezoplastyki biodra i endoprotezy stawów kolanowych. Od ponad 25 lat zajmuje się traumatologią oraz ortopedią dziecięcą.

Oddział Chorób Zakaźnych z Pododdziałem Hepatologicznym prowadzi leczenie wszystkich chorób zakaźnych z możliwością ich dokładnej diagnostyki. Wykonuje specjalistyczne badania krwi, badania płynu mózgowo – rdzeniowego oraz badania endoskopowe. Oddział prowadzi szeroką diagnostykę i leczenie wszelkich schorzeń wątroby. Wykonywana jest biopsja wątroby i wszystkie badania konieczne w patologii wątroby. Prowadzi program leczenia przewlekłego zapalenia wątroby typu B i C.

Zakład Opiekuńczo-Leczniczy jest zakładem stacjonarnym, udzielającym świadczenia całodobowe. Swym zakresem obejmuje leczenie, pielęgnację i rehabilitację. Zapewnia całodobową opiekę pielęgniarską, a w razie potrzeby dostępność psychologa i logopedy.

W Pracowni Diagnostyki Obrazowej skorzystać można z usług pracowni radiologicznej wyposażonej w najnowszy cyfrowy aparat RTG do zdjęć kostnych  i płucnych o wysokiej rozdzielczości. W Szpitalu funkcjonują także pracownie specjalistyczne takie jak np. Spirometryczna, Densytometryczna czy EEG.

Samodzielny  Publiczny  Specjalistyczny  Zakład  Opieki  Zdrowotnej
Szpital  Miejski  im. Jana Pawła II
ul. Stefana Żeromskiego 22 ; 82–300 Elbląg
tel. 0-55-230-41-97 ;  fax. 0-55-230-41-50
e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.    
www.szpitalmiejski.elblag.pl