XIII Forum Inicjatyw Pozarządowych

Jedną z imprez, które będą odbywać się równolegle ze Świętem Chleba będzie XIII Forum Inicjatyw Pozarządowych. W sobotę, od 12.00 do 16.00 przy Bramie Targowej organizacje pozarządowe z Elbląga zaprezentują swoją działalność.
Centrum Organizacji Pozarządowych we współpracy z Urzędem Miejskim i Radą Elbląskich Organizacji Pozarządowych po raz kolejny zapraszają do uczestnictwa w Forum. Swoją działalność i dorobek zaprezentują Elbląskie stowarzyszenia, fundacje, grupy nieformalne, organizacje kościelne, kluby sportowe i kluby seniora.

Forum to okazja do spotkania z innymi organizacjami, a także mieszkańcami. To możliwość wymiany doświadczeń i prezentacji prowadzonych działań.
W nawiązaniu do obchodów Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej, hasło tegorocznego Forum brzmi „Działajmy międzypokoleniowo!”. Zachęcamy więc sektor pozarządowy do pokazania, że w organizacjach potrafimy współpracować międzypokoleniowo, a korzystanie z wzajemnych doświadczeń znacząco uzupełnia nasze codzienne działania.

Wśród organizacji biorących udział w tegorocznym Forum będą m.in. Centrum Organizacji Pozarządowych oraz punkt informacji młodzieżowej EURODESK. Pojawią się Elbląskie Amazonki, które w specjalnie przygotowanej Kawiarence będą częstować uczestników wypiekami i ciastami. Hufiec ZHP przygotuje atrakcje dla najmłodszych elblążan: różnorodne gry i zabawy, malowanie twarzy. Uczestnicy Forum będą mieli także możliwość wzięcia udziału w warsztatach modelarskich a także w warsztatach kuglarskich (od godz. 12:00). Elbląski Oddział Abstrakcyjny zaprezentuje pokaz tańca belgijskiego, poprzedzonego warsztatami z tego właśnie tańca (godz. 14:00).

Relację z XIII Forum Inicjatyw Pozarządowych przygotowuje młodzieżowa telewizja Kreatywni.tv.

Szczegółowych informacji udziela Olaf Baranowski, tel. 603 333 200.

Do uczestnictwa w Forum już zapraszamy mieszkańców Elbląga oraz wszystkie osoby zainteresowane.

Działanie realizowane jest w ramach zadania „Centrum Organizacji Pozarządowych w Elblągu”, współfinansowanego ze środków Urzędu Miejskiego w Elblągu.

--
Centrum Organizacji Pozarządowych w Elblągu