Elbląg okiem kamery

Widok na Stary Rynek, tramwaj i Bramę Targową można podziwiać z kamery, zainstalowanej na Ratuszu Staromiejskim. Zastąpiła ona kamerę, która wcześniej była  umieszczona na Bramie Targowej. Obraz jest dostępy 24 godziny na dobę na stronie internetowej www.umelblag.pl

 


Zainstalowana kamera to nowoczesna kamera wykorzystująca protokoły sieciowe TCP/IP i UDP, takie same, jakie wykorzystuje się w Internecie. Obraz jest obecnie kierowany tylko w celach widokowych (promocyjnych) Elbląga, nie może zostać wykorzystywany w systemie monitoringu miejskiego (w przypadku włączenia jej do stanowiska  Straży Miejskiej i Policji musiałaby zostać na czas obserwacji przez te służby wyłączana z powodu ochrony prywatności mieszkańców oraz poufności działań).

Widok z kamery może być zmieniany na inne obszary, oczywiście z zachowaniem prywatności osób zamieszkałych na Starym Mieście. System będzie rozbudowywany - zarówno system monitoringu wizyjnego miasta jak i, niejako przy okazji, umieszczane będą kamery widokowe.

Na przełomie listopada i grudnia planowane jest podłączenie trzech kamer monitoringu wizyjnego miasta (okolice Szkoły Podstawowej nr 14 i Przedszkola nr 18 – na Zatorzu; skrzyżowanie ulic Ogólna/Odrodzenia/Płk.Dąbka/JP II; skrzyżowanie ulic Ogólna/Broniewskiego).