Rekonesans przed inauguracją roku szkolnego

Marian Podziewski Wojewoda Warmińsko-Mazurski i Grzegorz Nowaczyk Prezydent Elbląga odwiedzili dziś Zespół Szkół Gospodarczych, w którym 3 września br. odbędzie się wojewódzka inauguracja roku szkolnego.

W spotkaniu uczestniczyli również Wiceprezydent Grażyna Kluge, Andrzej Soja dyrektor Departamentu Edukacji oraz gospodarz wrześniowych uroczystości Maria Dobosz dyrektor Zespołu Szkół Gospodarczych. W trakcie rozmów ustalono szczegóły inauguracji. Wojewoda i Prezydent podkreślili, że wybór szkoły nie jest przypadkowy, ponieważ to właśnie popularny elbląski „gastronomik” jest doskonałym przykładem, tak potrzebnego dziś kształcenia zawodowego.

Wizyta w szkole była również okazją do zapoznania się z efektami realizacji projektu unijnego, dzięki któremu szkoła wyposażona została w nowoczesny sprzęt gastronomiczny.

Projekt: Budowa, rozbudowa i unowocześnienie bazy szkolnictwa zawodowego, gastronomiczno-hotelarskiego z uwzględnieniem dostosowania do standardów unijnych w Zespole Szkół Gospodarczych w Elblągu dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.