Co poprawić w ruchu ulicznym? – spotkanie z taksówkarzami

taxi
Z inicjatywy Grzegorza Nowaczyka Prezydenta Elbląga odbyło się w ubiegłym tygodniu w Urzędzie Miejskim spotkanie z przedstawicielami korporacji taksówkowych. Podczas rozmowy taksówkarze przedstawili swoje pomysły dotyczące rozwiązań, które mogą ułatwić poruszanie się kierowcom po elbląskich drogach.

Wśród propozycji znalazły się dodatkowe miejsca postojowe dla samochodów przy przebudowywanych drogach 503 i 504, umożliwienie skrętu w lewo z ulicy Nitschmana i ulicy Giermków w ulicę Hetmańską, przebudowa skrzyżowań na ronda, które poprawiają płynność ruchu. Taksówkarze z zadowoleniem przyjęli wprowadzone przez Miasto przełączanie sygnalizatorów na światło pulsujące, które obowiązuje poza godzinami szczytu – to rozwiązanie również poprawia płynność ruchu.

Spotkaliśmy się i będziemy spotykać, aby rozmawiać o rozwiązaniach drogowych. Taksówkarze to ważna grupa kierowców, intensywnie użytkująca elbląskie drogi. To właśnie ta grupa jest doskonałym źródłem wiedzy na temat codziennej, miejskiej jazdy. Taksówkarze mogą też szybko diagnozować problemy w ruchu i podpowiadać skuteczne rozwiązania. Miasto będzie na bieżąco analizować sygnały zgłaszane przez taksówkarzy, liczymy też na ich głos doradczy przy planach przebudowy dróg. Cieszę się, że propozycje rozwiązań pokrywają się również z drogowymi planami miasta – powiedział Adam Witek Wiceprezydent Elbląga

W spotkaniu z taksówkarzami uczestniczyli: Grzegorz Nowaczyk Prezydent Elbląga, Adam Witek Wiceprezydent Elbląga, Krystyna Dziurdź z Departamentu Rozwoju Inwestycji i Dróg oraz Maciej Pałkowski  z Departamentu Gospodarki Nieruchomościami i Geodezji.