Grażyna Kluge z wizytą w Nowogrodzie Wielkim

Grażyna Kluge z wizytą w Nowogrodzie Wielkim

Grażyna Kluge z wizytą w Nowogrodzie Wielkim - Grażyna Kluge z wizytą w Nowogrodzie Wielkim
Grażyna Kluge, wiceprezydent Elbląga przebywa z oficjalną wizytą w Nowogrodzie Wielkim, mieście partnerskim Elbląga. W piątek spotkała się z Jurijem Bobryszewem, merem miasta, w sobotę zaś będzie uczestniczyć w spotkaniu z kierownictwem Komitetu Kultury.

- Z merem Nowogrodu Wielkiego rozmawialiśmy o najważniejszych obszarach współpracy mieszkańców naszych miast. Jednym z nich jest aktywna promocja kultury oraz turystyki. – mówi Grażyna Kluge, wiceprezydent Elbląga. – Prawdopodobnie już jesienią touroperatorzy z Nowogrodu przyjadą do Elbląga zapoznać się z naszą oferta turystyczną.

Natalia Krasnopiewcewa, szefowa Oddziału Turystyki uważa, że grupa elblążan też będzie mogła taką rewizytę złożyć w Rosji.

Zarówno mer, jak i wiceprezydent uważają, że niezwykle istotne są bezpośrednie kontakty nie tylko na poziomie władz samorządowych, ale przede wszystkim mieszkańców. Dotyczy to wszystkich sfer działalności, również biznesowej. Mer zainteresował się Elbląskim Parkiem Technologicznym, który bardzo chętnie zwiedzi podczas swej oficjalnej wizyty w trakcie tegorocznych Dni Elbląga.

- Przekazałam Jurijemu Bobryszewowi oficjalne zaproszenie na Dni Elbląga wystosowane przez prezydenta Grzegorza Nowaczyka. – dodaje Grażyna Kluge. – W tym roku w Nowogrodzie, uważanym za kolebkę Rosji, odbędą się obchody 1150-lecia istnienia państwowości rosyjskiej. Udział już zapowiedzieli prezydent, premier i rosyjski patriarcha.  Mer zaprosił również przedstawicieli Elbląga.