Obwód Kaliningradzki

Obwód Kaliningradzki to najmniejszy region Federacji Rosyjskiej, jego powierzchnia wynosi ok 15,1 tys. km kw. Z Kaliningradu w ciągu pół godziny  dojechać do bałtyckiej plaży, w ciągu godziny - do pięknych obszarów leśnych i unikatowego Parku Narodowego Mierzeja Kurońska.


Dzisiejszy Kaliningrad, stolica najbardziej wysuniętego na zachód regionu Rosji, łączy w sobie cechy współczesnego miasta rosyjskiego i europejskiego. Historia niemiecka i rosyjska splotły się tu w jedną całość, niezwykłe są losy tego starego i jednocześnie młodego miasta, niezwykłe jest również położenie geograficzne Obwodu kaliningradzkiego- rosyjskiej wysepki w Unii Europejskiej.

Położenie Obwodu Kaliningradzkiego pozwala na bezproblemowy dojazd zarówno samochodem, pociągiem, statkiem oraz samolotem.

Jednym z charakterystycznych obiektów dla miasta jest imponująca, gotycka Katedra Immanuela Kanta, we wnętrzu której znajduje się grobowiec filozofa.  Główną ulicą Kaliningradu jest prospekt Lenina prowadzący aż do placu Pabiedy.
We wschodniej części Królewca znajdziemy Muzeum Bursztynu,znajduje się ono w zabytkowej Baszcie Dohna i można podziwiać tam bursztynowe wyroby jeszcze z czasów carskiej Rosji.
Warto zwrócić uwagę także na eksponat łodzi podwodnej. W Kaliningradzie jest także filharmonia i kino, a w dawnym ewangelickim Kościele Luizy w Kaliningradzie znajduje się obecnie Teatr Lalek.

Miasto bogate jest w ciekawe knajpki,restauracje, parki i muzea. Znajdują się tu także dyskoteki i puby a w sezonie letnim organizowane są festyny i koncerty.

Informacja turystyczna w Kaliningradzie
Prospekt Mira 4, 236000 Kaliningrad
tel. + 7 4012 555 200
www.visit-kaliningrad.ru