Więcej czasu na składanie wniosków

Do 28 września przedłużony został termin składania wniosków w sprawie Budżetu Obywatelskiego. Taką decyzję podjął Grzegorz Nowaczyk prezydent Elbląga.

Propozycja o wydłużenie terminu padła podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej, obiecałem, że do końca tygodnia podejmę decyzję w tej sprawie i słowa dotrzymuję. Przedłużyłem o tydzień termin przyjmowania wniosków, tym bardziej że w ostatnich dniach otrzymujemy ich coraz więcej, nawet 20 dziennie. Chcę mieć pewność, że wszyscy zainteresowani mieszkańcy skorzystają z możliwości złożenia wniosku. – mówi Grzegorz Nowaczyk, prezydent Elbląga.

Co trzeba zrobić, aby złożyć wniosek?
- Wystarczy wypełnić wniosek, który otrzymać można w Biurze Obsługi Interesanta w Urzędzie Miejskim w Elblągu. Jest również dostępny elektronicznie na stronie www.elblag.eu w sekcji „Mieszkańcy”. Znajduje się także w najnowszym numerze „Elbląskiego Serwisu Miejskiego”, który dystrybuowany jest w Elblągu.
- Wypełnione wnioski należy dostarczyć do 28 września 2012 roku w wersji papierowej do Biura Obsługi Interesanta Urzędu Miejskiego w Elblągu lub przesłać w wersji elektronicznej na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Co się dzieje z wnioskami?
Wszystkie wnioski analizowane są przez odpowiednie departamenty pod względem formalno-prawnym, gospodarności i możliwości finansowych oraz technicznych. Pozytywnie zaopiniowane propozycje zostaną umieszczone w ankietach, które w dniach 23-26 października będą rozesłane do mieszkańców, z podziałem na poszczególne okręgi wyborcze. To elblążanie zdecydują w głosowaniu, które ze zgłoszonych propozycji znajdą się w projekcie budżetu Elbląga na 2013 rok. Głosowanie potrwa do 9 listopada.